Через один з пунктів пропуску на Волині українці щодня повертаються з тимчасово окупованих територій

10.03.2025 в 14:15 · 3 хв читання
Фото: Суспільне

Через один з пунктів пропуску на Волині українці повертаються з тимчасово окупованих територій і Криму. Щодня його перетинають півтора десятка людей.

Люди долають тисячі кілометрів через росію і Білорусь, – розповів Суспільному волонтер громадської організації «Helping to leave» Сергій, який займається цією справою від початку повномасштабного вторгнення.

З його слів, їдуть в основному жінки з дітьми з Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей. Чоловіків дуже мало, каже Сергій, і якщо їдуть, то з хворобами або інвалідністю.

Волонтер Сергій три роки вивозить українців з окупованих територій / Фото: Суспільне

Там немає майбутнього, немає медицини, навчання. Люди відчувають себе пригніченими. Зазвичай біометричних документів ніхто не отримував, бо ніхто не думав їхати нікуди. І вертаються сюди

каже волонтер

16-річний Даниїл приїхав із Херсонщини. Хлопець мріє здобути українську чи європейську освіту. Каже, що через це і виїхав з тимчасово окупованої території. Виїхав сам через церковну волонтерську допомогу.

Фото: Суспільне

Доїхали ми легко. Нас лякали і казали, що на кордоні буде дуже тяжко. Але, всі кордони ми пройшли дуже легко. Ми їхали через Мелітополь, Маріуполь та потім ми зупинялися у Ростові, там ми ночували. А потім ми поїхали до Мінська, де переночували. А звідти поїхали до цієї границі

– каже хлопець

Жителька Миколаєва Тетяна подолала тисячу кілометрів, аби на Волині, на пункті пропуску, зустріти 88-річну маму, яка повернулася в Україну з тимчасово окупованої території. За словами пані Тетяни, її матір після смерті батька не змогла переоформити документи ні на будинок, ні на землю у селищі, де проживала.

Фото: Суспільне

Перевізника, який довіз людей до білорусько-українського кордону, що на Волині, рідні знайшли в інтернеті, каже Тетяна, повернення мами з тимчасово окупованого селища через інші країни в Україну тривало 3 доби.

Все сподівалась, що війна закінчиться. Вони не відчували війни, тому що це було обабіч доріг, на яких відбувались воєнні дії. І їй було безпечно. Але, з віком, вона не може за собою доглядати

– розповідає Тетяна Зубенко

За словами речниці Волинського прикордонного загону Маргарити Вершиніної, на виїзд через цей пункт перетину люди слідувати не можуть, перетнути його можна лише пішки.

Маргарита Вершиніна / Фото: Суспільне

Щодня через цей пункт пропуску слідують наші громадяни. Ми перевіряємо паспортні документи, або ж інші документи, які підтверджують особу, а також приналежність до громадянства України. Випадків не пропуску наших громадян на територію України через цей пункт перетину не було

– каже Маргарита Вершиніна

Люди, які перетнули білорусько-український кордон, далі їдуть у транзитні центри у Ковелі. Там їх зустрічають волонтери.

Поділитися

Більше про

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X