Бурда Максим Едуардович

Фотограф, активіст, співзасновник молодіжного хабу «Ватра — правильний простір», учасник Молодіжної ради міста Ковеля, член партії «Національний корпус», доброволець ТрО Волинської області, з початку повномасштабної війни — солдат Збройних Сил України.

14 березня 2023 року Максим Бурда був посмертно нагороджений Президентом України орденом «За мужність» ІІІ ступеня за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті держаного суверенітету та територіальної цілісності України.

Народився 30 січня 1997 року у м. Ковель. Випускник загальноосвітньої школи №8. Ще зі шкільних років займав призові місця у спортивних змаганнях, Всеукраїнських турнірах «Рукопаш Гопак», неодноразово брав участь у літньому, військово-патріотичному таборі «Волинська Січ». У 5 класі вперше зацікавився фотографією, а вже у 9 класі відфотографував перше весілля. Здобув ступінь магістра спеціальності «Журналістика» у Національному університеті «Острозька Академія». Під час навчання брав активну участь у житті університету. Свою дипломну роботу присвятив воєнній фотографії, не маючи, на той час, ще жодного відношення до військової справи.

Максим був із тих ідейних людей, які настільки твердо вірять у свою країну, що стають її зрілими будівничими, попри молодий вік. Тому після закінчення Острозької академії продовжив діяльність активіста вже у своєму місті, паралельно працюючи весільним фотографом. Став співзасновником молодіжного хабу «Ватра — правильний простір», де і до сьогодні проводяться мовні, книжкові, психологічні клуби, навчання з медицини для дітей та молоді міста. Регулярно працював як фотограф для різноманітних соціальних проєктів. Був учасником Молодіжної ради міста та членом партії «Національний корпус», яка брала участь у позачергових парламентських виборах 2019 року.

Він був тим, хто у відносному мирі готувався до війни. Бо чітко знав, хто ворог. І у тому ж 2019-ому вступив до тероборони Волинської області. Регулярно виїздив на військові полігони, де навчався правилам ведення бою, тактичній медицині. Постійно допомагав волонтерам як громадянин, активіст і фотограф. Мав найвищі моральні принципи, які притаманні одиницям.

24 лютого, у перший день повномасштабної війни, не задумуючись ні на хвилину, добровільно приєднався до лав Збройних Сил України, хоча був комісований через хворобу хребта, і міг творити далі, допомогаючи армії. Але він обрав інший шлях, шлях Героя України.

З початку служби наполегливо прагнув потрапити до бойового підрозділу. Уже в складі 3-Ї Окремої Штурмової Бригади виконував бойові завдання зі знищення окупантів. Славився тим, що вправно керував БпЛА, філігранно наводив артилерію на ворога, завдяки чому було ліквідовано велику кількість росіян.

Фотографія супроводжувала його і під час усіх 11 місяців військової служби. Він лишався вірним своєму справжньому покликанню, будучи вже солдатом. Символічним є його позивний «Фотограф», який він обрав для себе під чаc вступу до ЗСУ. Через свої світлини фіксував побут, навчання, портрети своїх побратимів, непрості емоції війни, перебуваючи під постійними обстрілами.

У листопаді 2022 року Максим створив Телеграм-канал «Military photographer», присвячений воєнній фотографії. Своїми роботами надихав не одну тисячу людей. Збройні Сили України неодноразово публікували його роботи на своїх офіційних сторінках. Вже під час служби отримував безліч пропозицій щодо організацій його персональних фотовиставок у різних містах України.

Найбільше мріяв створити сім’ю з коханою Марією, завести рудого коргі та відкрити власну фотостудію. Героїчно загинув 26 січня 2023 року, біля Бахмута, у битві за Схід, під час виконання бойового завдання. За чотири дні до свого дня народження.

За мужність і героїзм, виявлені у захисті незалежності та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку Бурді Максиму Едуардовичу присвоєно звання «Почесний громадянин міста Ковеля» (посмертно) рішенням Ковельської міської ради від 29 червня 2023 року №37/11.

Поділитися:
Ковель Меморіал Слави
X
X