Махнюк Юрій Миколайович

Народився 18 липня 1999 року у м. Ковелі. Навчався в школі №9, потім – у Ковельському машинобудівному технікумі. У 2021 році отримав диплом магістра за спеціальністю – прикладна механіка у Луцькому національному технічному університеті. Закінчив військову кафедру: присвоєно звання молодший лейтенант сухопутних військ.

Навчаючись в ЛНТУ, паралельно працював в українсько-польському товаристві “Модерн-Експо”. Тут за півтора року здібний молодий фахівець досяг кар’єрного росту — від оператора верстатів з програмним керуванням до інженера-технолога.

Після захисту дипломної роботи, 15 березня 2022 року був мобілізований до ЗСУ. До 7 квітня проходив підготовку у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (м.Львів). Потому служив у легендарній 93-й окремій механізованій бригаді “Холодний Яр”, військова частина А1302.

Молодий командир взводу користувався повагою і авторитетом серед бойових побратимів. Його називали “демократом”, “добряком”. У будь-яких тяжких ситуаціях у нього знаходилися сили, щоб посміхнутися і підняти бойовий дух своїм хлопцям.

Молодшому лейтенанту Юрію Махнюку з позивним “Коваль” впродовж 5 місяців довелося воювати в гарячих точках на Харківському, Донецькому і Луганському напрямках.

1 вересня у бою біля міста Соледар Донецької області отримав важке осколкове поранення голови. Майже 40 днів лікарі боролися за його життя. На жаль, серце мужнього воїна зупинилося 10 жовтня 2022 року у львівському військовому шпиталі. Йому назавжди 23…

У нього залишилися батьки та сестра.

Похований на Алеї Героїв Ковельського міського кладовища.

За мужність і відвагу, самовідданість та зразкове виконання військового обов’язку, виявлені у боях з ворогами Вітчизни, посмертно нагороджений відзнакою І ступеня командування 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”.

Поділитися:
Ковель Меморіал Слави
X
X