Смітюх Сергій Олексійович

Народився 1 лютого 1970 року у багатодітній родині у селі Житнівка Камінь-Каширського району.

Навчався у Боровненській середній школі. Строкову службу проходив в місті Котбус (Німеччина) в 63-й десантно-штурмовій бригаді.

Закінчив Університет внутрішніх справ (м.Харків). Здобувши фах юриста, обіймав посаду слідчого Ковельського відділу міліції.

Понад двадцять років працював в правоохоронних органах. Наприкінці 2014 року вийшов на пенсію за вислугою років у званні підполковника.

Працював в українських, а потім і в європейських будівельних фірмах.

У 2015 році, аби зберегти спокій родини, повідомив, що знову їде заробітки, а насправді поповнив ряди захисників України у зоні бойових дій АТО.

Повномасштабне вторгнення росії в Україну застало його на заробітках за кордоном. У перші ж дні повернувся додому і відразу пішов до Ковельського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

11 березня 2022 року біля села Євгенівка Волноваського району Донецької області під час виконання бойового завдання загинув мужній воїн Сергій Смітюх.

Похований на Алеї Героїв Ковельського міського кладовища.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі старшого сержанта Смітюха Сергія Олексійовича (посмертно) нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (указ Президента України від 8 червня 2022 року №397/2022).

За мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові Смітюху Сергію Олексійовичу присвоєно звання «Почесний громадянин міста Ковеля» (посмертно) (рішення Ковельської міської ради від 28 липня 2022 року №24/38).

Поділитися:
Ковель Меморіал Слави
X
X