Спільника ковельчанки в шахрайстві з дронами бачили в ресторані під час домашнього арешту

27.12.2024 в 12:27 · 3 хв читання
Колаж: Андрій Калістратенко, УП

Київському підприємцеві Назару Ткаченку, якого разом із ковельчанкою Іриною Приступою підозрюють у шахрайстві з дронами, продовжили тримання під вартою. Прокурори під час засідання заявили, що підозрюваного помітили у столичному ЦУМі, поки він перебував на домашньому арешті.

Про це повідомив Офіс Генерального прокурора у відповідь на запит hromadske, – пише журналіст Денис Булавін.

Так, Назар Ткаченко є фігурантом справи про «піраміду дронів». Як казали правоохоронці, учасники злочинного угруповання ошукали українців на понад 45 млн гривень під приводом продажу безпілотників для ЗСУ.

У лютому Ткаченка відправили під варту, в серпні Печерський райсуд Києва змінив запобіжний захід на домашній арешт, а вже у жовтні його знову змінили на тримання під вартою.

Публікація за темою: Суд у Києві звільнив з-під варти ковельчанку Ірину Приступу, яку підозрюють у шахрайстві

10 грудня Печерський райсуд розглядав клопотання про продовження тримання під вартою. Прокурори під час засідання показали відеозаписи, що під час перебування під домашнім арештом, у вересні, Ткаченка помітили у ЦУМі.

Згідно із записами із суду, які hromadske отримало від присутніх в залі суду, сторона обвинувачення заявляла, що підозрюваний, зокрема, сидів разом зі своєю цивільною дружиною в ресторані.

Сам Ткаченко казав, що слідчий нібито дав дозвіл на порушення домашнього арешту, тому що він був у ЦУМі перед відвідуванням лікаря. Захист наполягав, що підозрюваний нічого не купував і, мовляв, не порушував покладених на нього зобовʼязань.

Утім, суд продовжив тримання під вартою до лютого з можливістю внесення застави понад 3 млн гривень.

Досудове розслідування у зазначеній справі завершено, стороні захисту надано доступ до матеріалів досудового розслідування. На даний час триває ознайомлення з матеріалами кримінального провадження

– наголосили в Офісі Генпрокурора

Про яку справу йдеться?

За даними слідства, потерпілі збирали кошти на безпілотники різних модифікацій та їхні компоненти, щоб відправити знайомим військовим у зону бойових дій. Вартість запропонованих дронів була на 20-25% меншою за ринкову, що й привабило покупців.

Зловмисники дійсно виконали декілька перших замовлень, щоб ввести потерпілих в оману. Проте переважна більшість замовників не отримала ні дронів, ні грошей – шахраї розпорядились отриманими коштами на власний розсуд, – кажуть у поліції.

Як установило слідство, 92 людини перерахували шахраям понад 45 мільйонів гривень. Серед ошуканих – громадяни з усіх регіонів України різного віку й професій, яких обʼєднало бажання допомогти українським військовим.

Організаторкам та їхньому спільнику оголосили підозру в шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах організованою групою (ч. 3, 4, 5 ст. 190 Кримінального кодексу України). Їм загрожує до 12 років увʼязнення.

За даними «Української правди», йдеться про київського підприємця Назара Ткаченка, мешканку Ковеля Ірину Приступу, а також Олесю Матякіну, яка проживає в Туреччині.

Поділитися

Більше про

Коментарі

Показати коментарі (3)
    1. А ти особисто сама ту Іру в місті бачила? Напевне заздриш їй, що такі коментарі пишеш сидячи в теплі і добрі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X