У громаді Ковельського району мобілізували понад 170 чоловіків: як село допомагає фронту

26.11.2024 в 10:38 · 3 хв читання

У Рівненській сільській громаді Ковельського району з моменту повномасштабного вторгнення росії мобілізовано понад 170 жителів. 14 із них загинули на війні, 10 вважаються безвісти зниклими.

Громада всіма силами долучається до допомоги Збройним силам, – йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».

Голова Рівненської сільської громади Юрій Фініковський говорить, що торік вони акумулювали на Збройні сили України суму в розмірі приблизно 13 мільйонів гривень, а цього року вже передали на 19 мільйонів.

Це майже половина бюджету громади. За ці гроші закуповують і передають мобілізованим землякам дрони, системи РЕБ, старлінки, зарядні пристрої та інше. Частину коштів передають бригадам у вигляді субвенцій, а вони вже вирішують, на які потреби їх використати. Військові обов’язково звітують за витрачені гроші перед громадою. Щось відправляють поштою, деяке обладнання доводиться везти самостійно.

Торік був на Бахмутському, Куп’янському напрямках, біля Часового Яру… 100% поїдемо на Покровський, Харківський і Запорізький напрямки. Ми намагаємося зустрічатися на відносно нейтральній території, наприклад, у Краматорську

– зазначив Юрій Фініковський

Про день і місце зустрічі не повідомляють – звітують постфактум.

Житель села Гуща Валерій чекає на повернення з війни 27-річного сина Михайла, який служить у десантно-штурмових військах. Його мобілізували у 2022 році.

Син служить уже третій рік. Звичайно, тяжко. Він був на Харківському, Луганському напрямках. Зараз – на Покровському

– сказав Валерій

У відпустці за цей час був усього один раз, навіть не до кінця. Поїхав раніше, бо дуже там тяжко й гаряче. Рідним військовий про жахи війни, втрати побратимів не розповідав.

Хочу подякувати нашій громаді за все. Вона допомагає чим може, наприклад, дронами. Нещодавно наш голова передав старлінк. Так само допомагали ремонтом автомобіля, який зараз у мене. Хлопці мають приїхати й забрати. Люди допомагають як можуть

– розповів Валерій

Працівники сільради та вчителі вирішили щомісяця влаштовувати акцію «День без заробітної плати», адже запити на техніку від військових надходять регулярно.

Я чекаю сина з війни. Усі ми знаємо, чого зараз потребують військові: безпілотників, РЕБів, людей, нашої допомоги. Людей дуже мало і їм зараз дуже-дуже важко. Вони ще навіть не були на ротації

– розповів житель села Рівне Іван

Його син Сергій раніше був у 3-й штурмовій бригаді, зараз – у розвідці в безпілотних військах. Окрім батька, на нього чекають мати, дружина і донечка. Нині чоловік служить на Торецькому напрямку. У відпустці ще не був. Бачилися, коли йому передавали машину для фронту.

Негативним моментом є те, що з минулого року в нас держава забрала військовий ПДФО. Таким чином ми мали певне наповнення бюджету і, звичайно, могли реагувати на запити від військових. Військовий ПДФО забрали, а запитів від військових не зменшилося. Порівняно з минулим роком, кількість запитів збільшилася в три-чотири рази

– зауважив голова Рівненської сільської громади Юрій Фініковський

У разі поранення односельців-військовослужбовців їм мають виплачувати від 10 до 30 тисяч гривень.

До 200 тисяч гривень ми передбачаємо, якщо людина потребує реабілітації. Тільки цього року чотири такі допомоги надали

– додав голова громади

З бюджету Рівненської сільської громади сім’ям земляків, які боронять Україну, виділяють по 5000 гривень. Це разова щорічна допомога.

Мріємо, щоб усі хлопці повернулися живими та здоровими

– наголошують мешканці громади

Поділитися

Більше про

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X