У квартирі вибухнув акумулятор, пошкодивши приміщення будинку та електромережу

02.07.2024 о 22:48 · 2 хв читання

Сьогодні, 2 липня, у нічну пору доби у селі Городилець Ковельської громади стався вибух літій-іонного акумулятора, внаслідок чого було частково пошкоджено приміщення житлового будинку та електромережу.

Про це повідомляє Ковельське районне управління ГУ ДСНС України у Волинській області.

Рятувальники зазначають, що справа не в марці чи у країні-виробнику. Мова йде про причини пожеж акумуляторів, особливо в період відключення електроенергії. Причому на території Ковельського району зросла кількість пожеж внаслідок використання електрогенераторів та акумуляторів.

Небезпечними можуть бути увімкнуті в мережу акумуляторні батареї чи генератори. Бо навіть відключаючи загальне освітлення, все одно може бути присутня напруга у квартирі чи будівлі.

Не менш небезпечним є залишення без нагляду ввімкненого акумулятора під час його підзарядження.

Тому перед початком використання генераторів, акумуляторів чи газових приладів переконливо закликаємо уважно прочитати інструкцію до них, а для їхнього безпечного встановлення – звертатися до фахівців і дотримуватися усіх правил безпеки, у жодному випадку їх не порушуючи

– йдеться у повідомленні ДСНС

Як стверджують рятувальники, у всіх випадках загорянь має місце людський фактор – недотримання інструкцій експлуатації, порушення техніки безпеки, недогляд та легковажність людей.

Літій-іонні акумулятори вибухають через те, що їх заряджають невідповідними зарядними пристроями, такі акумулятори потребують спеціальних зарядних пристроїв, в яких передбачене відімкнення струму у момент повної зарядки.

Зрештою, це специфіка усіх акумуляторів, адже вони усі нагріваються під час зарядження. Тому необхідно до акумулятора мати відповідну зарядку, і якщо вона не продається з ним в комплекті – придбати її насамперед порадившись з фахівцем.

Аби убезпечити себе від лиха:

  • купуйте лише сертифіковані моделі акумуляторів (незалежно від того літієві вони чи гелеві), це стосується та автоматичних зарядних пристроїв до них;
  • при використанні встановіть акумулятор у приміщення, що добре провітрюється;
  • тримайте акумулятор в прохолодному місці, або під’єднайте кулер для його охолодження;
  • при використанні акумулятора слідкуйте, щоб він не нагрівався;
  • не залишайте без нагляду як включений акумулятор, так і коли його підзаряджаєте.

Поряд з цим рятувальники наголошують на доступі свіжого повітря до акумулятора під час зарядки.

Люди вважають, що оскільки акумулятори не гудуть як генератори та не виділяють отруйних газів, значить їх можна заряджати у закритому помешканні.

Ні! Акумулятори при зарядці виділяють шкідливі випари, тому приміщення має добре провітрюватись, мати добру вентиляцію.

І основне – читайте інструкцію до використання і за підключенням та для консультування звертайтеся до відповідних фахівців.

Фото Ковельського районного управління ГУ ДСНС України у Волинській області

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)
  1. “Небезпечними можуть бути увімкнуті в мережу акумуляторні батареї чи генератори. Бо навіть відключаючи загальне освітлення, все одно може бути присутня напруга у квартирі чи будівлі.”
    =
    Що за бред?

  2. LG CHEM – небезпечні для життя, у них брак! Вони самі по собі можуть закоротити і вибухнути.
    LG здійснила компанію по відзиву і заплатила за це $2 млрд, але батареї не були утилізовані, натомість їх привезли в Україну

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X