16-річний хлопець, обрізаючи гілки тополі, загинув від ураження струмом

15.02.2023 о 14:32 · 2 хв читання
Фото ілюстративне

У Ковельському районі через ураження струмом під час обрізання гілок тополі загинув підліток.

Про це повідомляє «Волиньобленерго».

У п’ятницю, 10 лютого, о 13:15 аварійно вимкнулася повітряна лінія 110 кВ Головне–Шацьк. Під час огляду лінії енергетики виявили велику гілку тополі, яка лежала на проводі в прольоті опор №26–27.

Після цього Любомльську філію ПрАТ «Волиньобленерго» повідомили з поліції про смертельний нещасний випадок із жителем села Крушинець, 2006 року народження, який самовільно без повідомлення в енергорозподільчу компанію виконував роботи із обрізання гілок високорослої тополі з метою заготовки бруньок.

Відомо, що загиблого підлітка звали Дмитро Карпук, йому 16 років. Він був жителем села Крушинець, навчався в 11 класі.

Про смерть підлітка також повідомили у Нудиженському ліцеї, де він навчався.

Високовольтні лінії електропередач (ЛЕП) особливо небезпечні тим, що вражають на відстані, тому наближатися до них небезпечно. Для обмеження будь-яких дій поблизу ЛЕП чинним законодавством визначені «охоронні зони» електричних мереж.

Охоронні зони електричних мереж встановлюються уздовж повітряних ліній у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони ліній від крайніх проводів в залежності від напруги лінії: 2 м – 0,4 кВ, 10 м – 6-10 кВ, 15 м – 35 кВ, 20 м – 110 кВ.

В охоронних зонах заборонено виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їхні пошкодження або нещасні випадки.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X