Апеляційний суд розглянув вирок по ДТП, в якій загинули поліцейський з Ковельщини та нацгвардієць
Сержант поліції на смерть збив на блокпосту біля Нововолинська двох людей: 20-річного нацгвардійця Максима Куця та 40-річного офіцера з Ковельського району Ігоря Мороза. Рік тривали суди. Протягом цього часу винуватець шукав підходів до родичів загиблих і просив прощення. Однак рідні загиблих прагнуть, аби той, хто позбавив життя їхніх близьких, поніс максимальне покарання.
Суд першої інстанції присудив винному шість років позбавлення волі. Це рішення переглядали в апеляції, – йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».
Нагадаємо, 27 липня 2022 року на в’їзді у Нововолинськ сталася смертельна ДТП – автомобіль збив людей на блокпосту. За кермом був 22-річний поліцейський Олег Крючко.
Винному в аварії висунуто підозру за ч. 3 ст. 286 КК України – порушення правил безпеки дорожнього руху, що призвело до загибелі кількох людей. За цією статтею винуватцю загрожує до 10 років позбавлення волі.
Унаслідок ДТП загинув 40-річний офіцер Ковельського районного управління Ігор Мороз. Без батька залишилося двоє неповнолітніх дітей. Також загинув 20-річний військовий Національної гвардії України, молодший сержант Максим Куць.
Поки тривали суди Олег Крючко разом зі своїм батьком намагалися знайти прощення в сімей загиблих.
Крючко намагався залагодити свою провину перед потерпілими. Побачив в інтернет-ресурсах, що родина Куць потребує матеріальної допомоги для поховання. Він просив свого батька, щоби той переказав на картку брата загиблого Максима гроші, що той і зробив. Загалом батько мого клієнта переказав родині Куць 50 тисяч гривень.
Крючко, усвідомлюючи свою провину і те, що він позбавив життя людей, намагався якимось чином допомогти родинам загиблих… Він неодноразово приїжджав до родин загиблих, намагався з ними порозумітися, неодноразово вибачався, однак порозуміння не дійшов
– розповів захисник Анатолій Бакаєвич
Представниця потерпілих Наталія Андріяш зазначила, що втрата потерпілих важка.
Їх можна зрозуміти. Вони відразу повідомили Крючку та його батьку, що не бажають спілкування, будь-яких контактів, оскільки в силу обставин не можуть пробачити смерть найрідніших людей. Але були дзвінки, були повідомлення. Одного разу до мами загиблого Ігоря Мороза приїхали Крючко та його батько, зайшли на подвір’я. Такі дії ми не вважаємо компромісом і способом домовитися. Ми вважаємо це лише тиском на потерпілих
– говорить вона
Нововолинський міський суд присудив Олегу Крючку шість років позбавлення волі, три роки заборони керувати автомобілем. Ще він має виплатити сім’ям загиблих моральну компенсацію – загалом близько одного мільйона гривень разом із витратами на правничу допомогу та на проведення експертиз.
В апеляції захисник експоліцейського клопотав, аби покарання змінили на п’ятирічний термін із заміщенням на три роки умовно.
Проте родичі загиблих кажуть: їхніх рідних уже не повернеш, але вони хочуть, аби винуватець поніс максимальне покарання. Тож клопотали про 10 років за ґратами.
Забравши життя двох людей, винуватець повинен понести своє покарання. Нам не стане легше. Але принаймні це буде справедливо
– наголосила сестра загиблого Ігоря Мороза Олена
Потрібно присудити йому найбільше покарання. Вважаю, що це також буде прикладом для інших, аби вони думали за кермом
– сказав батько загиблого Максима Андрій Куць
Я не прагну душею тих 10 років. Але щоб він просто пішов в армію після такого злочину? Як так? Нехай відсидить хоча би шість років, щоб мав час подумати над своїм вчинком
– прокоментувала мама загиблого Ігоря Мороза Світлана
Обвинувачений, коли суд давав йому слово, звертався до родичів загиблих і просив пробачення, мовляв, усвідомлює, що допустив фатальну помилку, унаслідок якої позбавив життя двох людей.
У мене скоро має народитися дитина. Я одружився. Потерпілі сказали: як ти можеш далі жити своїм життям? Від мене за цей час відвернулися всі члени сім’ї. Я знаю, що ви мене ніколи не пробачите. Я буду старатися, мій батько старатиметься вам допомогти
– сказав Олег Крючко
Як додав, причиною наїзду на людей на блокпості стали його неуважність і швидкість.
Волинський апеляційний суд постановив: лишити вирок суду першої інстанції у силі. Тобто винуватець має виплатити родинам загиблих моральну компенсацію та відсидіти за ґратами шість років.
Правоохоронець,який порушує закон- двічі злочинець.Мало дали,потрібно було дати по максимуму.Родині загиблих респект,що не піддались умовлянням. Ніякі гроші не компенсують втрачене життя близьких людей.
Чомусь не говорять .що він – поліціянт був пяний “в доску” значить комусь не вигодно це розголошувати а так будь то ненароком збив . За 2 життя – дали 6 років -… такі то в нас закони і судді
6 років за такий злочин – це майже виправдальний вирок…
Мало дали… За такий злочин 6 років – то дуже лагідно!
Нормально дали три відседить там амністія і на передок не попаде живий залишиться))))))
Так хоч мільйона по півтора моральної шкоди виставіть!