Ковельщиною пройде велопробіг незрячих та зрячих велосипедистів

14.06.2021 о 17:02 · 2 хв читання
Фото ілюстративне

Містами та селами Волині з 15 по 19 червня 2021 року проходитиме VII Всеукраїнський велопробіг «Бачу! Можу! Допоможу!».

Під час велопробігу на велосипедах-тандемах проїдуть незрячі та зрячі велосипедисти заради прав людини. Їх маршрут пролягатиме через Луцьк – Колодяжне – Ковель – Шацьк – Світязь – Залісся – Острів’я – Піща – Ковель, – повідомляє Луцька міська рада.

Учасники та учасниці пробігу не тільки випробовуватимуть свої сили та вміння домовлятися, вести спільний побут, а й говорити про права людини.

Також під час заходу триватиме навчання правам людини, політичної участі та активізму.

Ми переконані, що кожен з нас здатний творити зміни – від маленьких змін у своєму житті, змін у своїй громаді, так і до масштабних змін в Україні. Напередодні 25-річчя прийняття Конституції України та 30-річчя Незалежності нашої країни продемонструвати себе як відповідального громадянина та громадянки як ніколи важливо

– додає тренерка з прав людини, журналістка ZMINA.info Ірина Виртосу

Беручи участь у велопробізі, для мене важливо заявити не тільки про себе, як людину, яку видно, а ще й про свої права

– ділиться учасниця Велопробігу Марина Старусьова

Марина має інвалідність по зору, але її це не зупиняє ані в боротьбі за свої права, ані у випробуваннях в екстремальних видах спорту – дівчина вже стрибала з парашутом, пірнала на глибину більше 5 метрів, займаючись дайвінгом, любить кататися на квадрациклах.

Дівчина розповідає про випадок, який стався із нею на виборчій дільниці:

Одного разу, прийшовши на виборчу дільницю і дочекавшись своєї черги, я сказала, що не бачу. І попросила про допомогу в члена комісії. Замість допомоги я почула, що жінка, повернувшись спочатку в один бік, потім – в інший, голосно сказала: «Ви уявляєте вона зовсім нічого не бачить». І продовжувала це коментувати в образливому тоні ще хвилин десять. Мені було боляче це слухати. І з цього моменту я зрозуміла, що потрібно починати із себе відстоювати свої права. Я буду докладати максимум зусиль для того, щоб вибори стали доступними для людей з інвалідністю в нашій країні та маю надію знайти однодумців, які теж хочуть змін та готові працювати в цьому напрямку – боротися та відстоювати права людей з інвалідністю. Ось чому я тут, на Велопробізі

Для усіх учасників та учасниць Велопробіг під гаслом «Бачу! Можу! Допоможу!» уже всьоме є нагодою продемонструвати, що разом можливо долати будь-які перешкоди та змінювати світ.

Організатори: організація людей з інвалідністю Fight For Right за підтримки National Democratic Institute.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X