Чи існує різниця між страховкою ОСЦПВ в різних компаніях

28.05.2024 в 15:00 · 2 хв читання

Переважна більшість українських водіїв добре знають про необхідність оформлення поліса ОСЦПВ, Але, щоб не втрачати час, а відразу ж вибрати правильний варіант автоцивілки, треба знати відповіді на декілька важливих питань.

Що саме страхує ОСЦПВ

Якщо розібратися детально, то це страхування не самого автомобіля, а відповідальності його власника перед третіми особами, які є учасниками дорожнього руху.

Логічно запитати, навіщо купувати страховку, якщо в разі аварії сам виплати не отримаєш. Уявімо таку ситуацію: ви їдете, і несподівано у ваше авто врізається маршрутне таксі, водій якого порушив правила дорожнього руху. Відповідно до законодавства він повинен відшкодувати завдані вам матеріальні збитки. Але проблема в тому, що в нього немає можливості зробити це. Починаються нескінченні судові процеси, виплата компенсації затягується, і коли той водій розрахується, – невідомо. Весь цей час ваша машина перебуває в ремонті, і нею неможливо користуватися.

Щоб водії не потрапляли в подібні ситуації, держава ввела обов’язкову вимогу – страхувати цивільну відповідальність. Система працює дуже просто. Водій раз на рік купує поліс ОСЦПВ (https://arsenal-ic.ua/product/avtostrahuvannya/avtocivilka), і якщо протягом цього року він стане винуватцем ДТП, то замість нього компенсувати завдані збитки буде страхова компанія. Отже, вигоду отримують усі сторони.

Чи існує різниця між умовами договору ОСЦПВ в різних компаніях

Кожному водію варто зрозуміти, що базові умови договору в різних страховиків будуть однаковими. Наприклад, в усіх компаніях обмежено максимальний ліміт виплат за полісом ОСЦПВ – до 160 тис. грн на ремонт техніки та до 320 тисяч гривень на лікування постраждалих. Приблизно однаковою є процедура подання заяви на відшкодування. Проте відмінності усе ж таки є.

Поліси ОСЦПВ від різних страхових будуть відрізнятися за наступними параметрами: ціною, розміром франшизи, можливістю та розміром збільшення страхового ліміту, наявністю цілодобового асистансу та інших «бонусів».

На вартість автоцивілки суттєво впливатиме наявність франшизи. Це та частина компенсації, яку буде виплачувати сам водій. Наприклад, страхова компанія «Арсенал Страхування» (https://arsenal-ic.ua/) дає можливість своїм клієнтам вибрати розмір франшизи (від 0 до 3200 грн). у цій компанії також пропонують додаткові послуги для власників автоцивілки – евакуатор, доставку пального, зарядження акумулятора на трасі.

Також зміниться ціна на страховку залежно від місця реєстрації власника. Це пояснюється дуже просто: у великих містах частіше трапляються аварії, трафік набагато інтенсивніший. Тому страховка для водія з Києва буде коштувати дорожче, ніж для автовласника з Ковеля.

Поділитися

Більше про

X
X