Голову «Волиньгазу» підозрюють у розкраданні газу, збитки становлять понад 130 млн грн

15.08.2023 о 13:21 · 2 хв читання
Мирослав Коротя / Фото: АТ «Волиньгаз»

Детективи Бюро економічної безпеки отримали докази розкрадання газу із газотранспортної системи України (ГТС) ще трьома керівниками облгазів. Підтверджена сума збитків, яка завдана в результаті діяльності голови правління АТ «Криворіжгаз», складає понад 202 млн грн, голови правління АТ «Волиньгаз» – понад 130 млн та голови правління АТ «Чернігівгаз» – майже 220 млн грн.

Про це сьогодні повідомляє Бюро економічної безпеки України.

З метою забезпечення відшкодування завданих державі збитків, БЕБ накладено арешт на рухоме та нерухоме майно осіб, яким повідомлено про підозру, на загальну суму 246 млн грн та корпоративні права підсанкційного бізнесмена Дмитра Фірташа на загальну суму понад 7,4 млрд грн.

Докази протиправної діяльності отримані в межах досудового розслідування у справі щодо масштабного розкрадання газу із ГТС. До схеми причетні керівники окремих облгазів «Регіональної Газової Компанії» (РГК), які підконтрольні підсанкційному олігарху.

Детективи БЕБ повідомили згаданим службовим особам про підозру за ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 209 КК України.

Фактично Дмитро Фірташ організував схему несанкціонованого відбору газу з ГТС України, в якій взяли участь службові особи підконтрольних підприємств.

Для покриття витрат компанії, за несанкціоновано відібраний газ у «Оператора ГТС України», облгази перераховували кошти на підконтрольне підсанкційному олігарху підприємство в значно більшому обсязі, ніж було поставлено газу.

Посадовці облгазів розікрали держкошти, які передбачалися на закупівлю палива для потреб громадян України, в особливо великих розмірах. У подальшому кошти виводилися на підконтрольні компанії та привласнювались.

Відповідно до судово-економічної експертизи та інших доказів, підозрювані протягом 2021 року завдали державі понад 4,2 млрд грн збитків.

Як відомо, головою правління АТ «Волиньгаз» є Мирослав Коротя

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (15)
  1. Показники лічильника ніхто не .бере до уваги , малюють будь які цифри ,відповідно сума зі стелі за спожитий газ.Нічого не довеш.Стидно панове .

  2. Який кінець вже поділились і все ок в смртфоні донатять вишщому керовіку гамнюку

  3. прокопайте кругом котельні траншею і ви побачите скільки лівих труб врізано в газову мережу котельні. Топлять дровами а списують газ

    1. Якби в нас були правоохоронці та судді на своєму місці, то давно б уже бойко спав під шконкою

  4. Стоп, виходить, що вони когось надурили, чи я щось не зрозумів? (в мене проблеми з логікою та гравітацією, вибачаюсь і встаю на коліна)

  5. Якщо держава купує газ під тиском 100 атмосфер по 500 баксів за 1000 кубів, а продає під тиском 1 атм (компенсуюча атмосферного тиску) плюс 250 мм водяного стовпчика, то яка собівартість одного куба газу низького тиску?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X