Киян Володимир Петрович

Народився 8 жовтня 1981 року у місті Ковелі, де і виріс у родині військових. Закінчив військовий інститут ракетних військ та артилерії у м.Суми. Служив у 802-му реактивному артилерійському полку у м.Ковелі. З 2004 по 2011 рр. – командир артилерійському взводу 80-го окремого аеромобільного полку ЗСУ у м.Львові. У 2005 р. брав участь у миротворчій місії в Іраку.

Після звільнення в запас працював приватним підприємцем в аграрному бізнесі.

У квітні 2014-го добровольцем вступив до батальйону патрульної служби особливого призначення “Шторм” Головного управління МВС України в Одеській області. Його призначили командиром штурмового взводу. Згодом — служба в окремій аеромобільній бригаді високомобільних десантних військ ЗСУ. Капітан Володимир Киян пройшов найжорстокіші битви в районі Луганська. Його підрозділ обороняв Луганську ТЕС, брав участь у бою під Веселою Горою, де у засідку потрапила колона батальйону “Айдар”.

Боєць з позивним «Тайфун» був одним з кращих офіцерів, його поважали товариші, ним пишалась родина.

Володимир Киян загинув 3 вересня 2015 року поблизу м.Щастя Луганської області: зачепив “розтяжку” з міною, але встиг попередити інших і прикрив собою офіцера.

У нього залишився маленький син.

Похований в селі Вербка Ковельського району.

За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). Удостоєний відзнаки «Народний Герой України».

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові Кияну Володимиру Петровичу присвоєно звання “Почесний громадянин міста Ковеля” (посмертно) (рішення Ковельської міської ради від 29 липня 2021 №10/14).

Поділитися:
Ковель Меморіал Слави
X
X