Пігілєв Валентин Олександрович

Народився 14 серпня 1988 року. Навчався в школах №3 та №7 м. Ковеля. З відзнакою закінчив Ковельське медичне училище, де здобув спеціальність – лікувальна справа та кваліфікацію фельдшера. Обіймав тут посаду лаборанта.

Працював у торговельних фірмах, на деревообробному підприємстві. Їздив на заробітки за кордон.

У червні 2021 року підписав контракт про проходження військової служби в Збройних силах України. Був старшим бойовим медиком 1-ої самохідної артилерійської батареї 1-го самохідного артилерійського дивізіону військової частини А1008. Коли розпочалася повномасштабна війна, перебував у навчальному центрі «Десна», що на Чернігівщині. Воював у зоні запеклих боїв на Миколаївщині, Донеччині, Харківщині. Надавав невідкладну медичну допомогу побратимам, врятував не одне життя.

На фронті він був особливо вимогливим до себе, підвищував свій фаховий рівень. Читав спеціальну літературу, закінчив курси  з тактичної медицини. Навчався на Львівщині, куди до нього приїжджали мама і сестра. Це була їхня остання зустріч.

Під час виконання бойового завдання у ковельчанина сталося гостре порушення кровообігу, кардіоміопатія, внаслідок якої його серце зупинилось 3 грудня 2022 року в Шевченківській центральній районній лікарні Куп’янського району Харківської області. Валентину було всього 34 роки.

У нього залишився шестирічний син.

Похований на Алеї Героїв Ковельського міського кладовища.

За мужність і героїзм, виявлені у захисті незалежності та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку Пігілєву Валентину Олександровичу присвоєно звання «Почесний громадянин міста Ковеля» (посмертно) рішенням Ковельської міської ради від 29 червня 2023 року №37/11.

Поділитися:
Ковель Меморіал Слави
X
X