Хто на Волині встиг першим імпортувати авто у перший місяць нульового розмитнення

18.05.2022 о 15:31 · 4 хв читання
Фото: «Сила правди»

З 5 по 30 квітня через пункти пропуску Волинської митниці імпортували 14014 легкових авто, 475 вантажних, 57 автобусів, 81 сідельний тягач, 153 причепи, 61 мотоцикл та 24 одиниці спеціального транспорту. Тож загальна кількість транспортних засобів, ввезених за нульовою ставкою розмитнення, сягнула 14 872.

Про це сьогодні пише «Сила правди», отримавши такі дані у відповіді на запит від Волинської митниці.

Втім, митниця не надає детальної інформації про марки ввезених автівок та про суб’єктів, які їх імпортують. Митники повідомили, що інформацію про суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності можна надавати тільки на вимогу Антимонопольного комітету та органів досудового розслідування.

Водночас, три тижні тому у Facebook оприлюднили неофіційну інформацію про імпортні автомобілі, ввезені через різні митні пости Волинської митниці у перші дні «нульового» розмитнення. Її опублікував бізнесмен, який увійшов до санкційного списку РНБО через ймовірну участь в контрабанді, Сеяр Куршутов.

За даними, походження яких не відоме, на митниці відмовляються їх коментувати, з 1 по 13 квітня через Волинську митницю завезли 185 транспортних засобів за нульовою ставкою розмитнення. Через Львівську митницю за цей період ввезли 409 автомобілів, через Одеську – 396 авто, Закарпатську – 78 авто, Тернопільську – 34, Івано-Франківську – 30, Чернівецьку – 23 автомобілі.

Найбільшими імпортерами транспортних засобів на Волинській митниці в перші дні дії нового закону стали чотири підприємства та шість фізичних осіб-підприємців.

Зокрема, це колективне підприємство «Укрброксервіс», що зареєстроване у Чернівцях. Воно імпортувало 10 автомобілів.

Приватне підприємство «Колдстрім», що зареєстроване у Нововолинську і провадить діяльність у сфері транспорту та брокерської справи, зареєструвало 15 авто. Керівником підприємства є місцевий підприємець Володимир Крикун. За даними «YouControl», крім вказаного підприємства, йому належать також ТОВ «Тандем УА» та «МТГС», які також зареєстровані у Нововолинську.

Серед цього переліку і ТОВ «Ілман» з Луцька (8 авто), основним видом якого є діяльність у сфері транспорту. Керівником підприємства є Сергій Поха. За даними «YouControl», він також був керівником підприємства «Оптіма Брок» та є керівником ГО «Автомайдан Волинь». Власне, на Волині Сергій Поха запам’ятався як активіст Автомайдану в період Революції Гідності. За даними громадського руху «Чесно» Сергій Поха двічі балотувався в депутати на місцевих виборах, але невдало.

ТОВ «Брокмитсервіс» теж увійшло до числа перших імпортерів автомобілів за нульовою ставкою (8 авто). Воно зареєстроване у селі Грабове Шацької ОТГ. Підприємство зареєстроване два роки тому – у 2020 році, і теж веде діяльність у сфері транспорту. Засновниками товариства є Вікторія Кужель з села Грабове, Надія Бугайчук з Любомля та Ніна Голядинець із села Голядин Шацької ОТГ. Вікторія Кужель є керівником підприємства та свого часу була секретарем виконавчого комітету Грабівської сільської ради. До речі, сільським головою у Грабові тричі був Василь Голядинець – голова Шацької РДА у 2017-2019 рр, а нині директор ТОВ «Волинська ягідка», яке пов’язане з депутатом Волинської облради та екскерівником Держлісагентства Володимиром Бондарем.

Підприємець Василевський Микола Андрійович (21 авто) веде страхову та брокерську діяльність у Ковелі. Інший підприємець – Рабченюк Юрій Миколайович (10 авто) – є власником компанії «Вест авто хвиля», що зареєстрована у Нововолинську. Підприємець Слободенюк Олег Васильович (8 авто), за даними «YouControl», веде допоміжну діяльність у сфері транспорту у Володимирі. Діяльністю у сфері транспорту займається і Сулік Ірина Миколаївна (14 авто) з Любомля, яка теж увійшла до переліку найбільших імпортерів авто на Волинській митниці.

У розміщеній інформації автор також наводить аналіз транспортних засобів, які були зареєстровані на фізичних осіб на вказаних митницях, і є доволі новими – не старше 5 років:

Варто зазначити, що останнім часом через ажіотаж і великі черги на українських митних пунктах пропуску питання ввезення авто за нульовою ставкою набуло чималого розголосу і з’явились ініціативи до скасування пільгової ставки. 26 квітня у парламенті зареєстрували законопроєкт, який пропонує відновити оподаткування транспортних засобів, що ввозяться з-за кордону. Втім на початку травня Верховна Рада відклала цей законопроєкт.

Валентина КУЦЬ

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (16)
 1. у нах мабуть машини згоріли в Бучі чи харкові чи маріуполі. Пошкодуйте бариг.

 2. Усіх брокерів мужлаїв та усіх, хто ввіз для себе більш як 1-2 машини обов’язково на цільову мобілізацію! А то хтось воює, хтось втратив все, хтось без роботи. А цим сукам заробітки! За кожну таку хвилю заробітку любий брокер має заробітку на квартиру чи шикарне авто. Люди, пишіть про це, піднімайте розголос. А то ці бариги так і будуть наживатись, поки всім біда.

  1. Ми всі Українці і маємо підтримувати та поважати один одного в цьому наша сила та перемога.
   Не пишіть гадості один одному .
   В теперішній час ми повинні об’єднуватися і бути добрішими.
   Переміни повинні відбуватися саме з нас і тоді буде все ОК.
   Кожен буде відповідати сам за себе !

   1. Згідна. В військовий час повинні обєднуватись,підтримувати хлпців які воюють в кросовках. Але ж ні, людська заздренність підтримує тільки свої кишені. Поляки надають допомогу біженцям а ,,бідні”українці не можуть насититись і показують всій європі свій ,,патріотизм”

  2. Ісуса розпяли через заздрощі…

   Мр 15:9-10: “Пилат же сказав їм у відповідь: Хочете, відпущу вам Царя Юдейського? Бо він знав, що Його через заздрощі видали первосвященики.”

  3. На цільову мобілізацію? Ти мені будеш дітей ростити і кормити? І з дистанційки не вилазити.
   Хтось, наприклад, «в цю біду» ніх..йовенько пристроївся в Світі і діти нічогенько так там живуть. А діти, які лишилися, як мають жити?

 3. Як у 2015-2021 роках для атошників нехотіли зробити безкоштовну розтаможку, одна машина хоча на 5-10 років . А зараз іди воюй і знову перші атошникі, а бариги як жили так і живуть козли.

 4. Ми всі Українці і маємо підтримувати та поважати один одного в цьому наша сила та перемога.
  Не пишіть гадості один одному .
  В теперішній час ми повинні об’єднуватися і бути добрішими.
  Переміни повинні відбуватися саме з нас і тоді буде все ОК.
  Кожен буде відповідати сам за себе !

 5. Ми всі Українці і маємо підтримувати та поважати один одного в цьому наша сила та перемога.
  Не пишіть гадості один одному .
  В теперішній час ми повинні об’єднуватися і бути добрішими.
  Переміни повинні відбуватися саме з нас і тоді буде все ОК.
  Кожен буде відповідати сам за себе !

 6. Як сказав польсктй призидент – скоро кордону не буде. І давно пора. Ато живем як за забором. Пора увійти в Європейський союз і всі проблеми вирішиться.

 7. Згідна. В військовий час повинні обєднуватись,підтримувати хлпців які воюють в кросовках. Але ж ні, людська заздренність підтримує тільки свої кишені. Поляки надають допомогу біженцям а ,,бідні”українці не можуть насититись і показують всій європі свій ,,патріотизм”

 8. За машинами виїзджають чоловіки з такими Кругленькими мармизами , що прикурювати можна від того (личика), а він дістає Справку з діагнозом-(вічний генсек Брежнєв) перед своєю кончиною виглядав ліпше. Всіх хто має такі справки – оглянути в іншій області( під номерами) без призвіща . Виздоровіють 90 Процентів, а лікарів показово судити. Бережи боже наших Захисників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X