Хто винен: на Ковельщині мати зреклася власного сина

Мешканка Ковельщини Лілія Білінець через суд позбулася батьківських прав щодо 13-річного сина Іллі, оскільки не могла більше терпіти його поведінки.

Про це жінка розповіла в ефірі телепрограми «Один за всіх» на телеканалі «СТБ».

Першими до телестудії увійшли дядько хлопця Микола Гаврилюк зі своєю дружиною Вірою. Вони зовсім не розуміють, чому Лілія так сильно хотіла позбутися свого сина. За словами Миколи, його небіж – «нормальний хлопець», той жив у нього якийсь час. Однак чоловік не може взяти опіку, оскільки раніше мав судимість.

До студії приїхала також тітка Іллі Альона Оніщук. Вона не готова взяти хлопця до себе, так як вже виховує двох своїх дітей.

Він – проблемний. І це м’яко сказано – проблемний

– сказала тітка про свого небожа

Поряд з нею сидить бабуся Ніна Білащук. Вона дещо лояльніше ставиться до свого онука:

Він – нормальна, адекватна дитина. В його от всьо нормально. Місяць, два нормально. Щось стукне в голову – щось втіче, щось зробить.

Ніна Білащук нарікає, що соціальні служби не сприяли та не допомагали її доньці Лілії виховувати сина.

Це вже за шість років їй надоїло!

– прокоментувала жінка вчинок своєї дочки

Стосунки у родині досить напружені. Нарешті до студії увійшла мама Іллі Лілія Білінець. Вона тримала в руках наповнені пакети для сміття і почала кидати їх у брата Миколу. Вона звинуватила його в тому, що саме він навчив Іллю красти та кидатись ножами. Коли її заспокоїли і спитали, що у пакетах, та відповіла, що зібрала туди усі речі сина, які в неї залишилися.

Лілія Білінець зазначила, що фахівці чотири рази ставили діагноз її сину – соціалізований розлад поведінки.

Мати хлопця детально описала один із його вчинків на відеоролику. Одного разу вона пішла до лісу по ягоди. Як виявилося, Ілля дуже хотів відправитися туди разом з нею. Дізнавшись, що мама пішла без нього, хлопець вибив у домі вікно, розбив чавунний глек, зламав вхідний замок, а також понівечив двері та стіну оселі.

Лілія має ще двох дітей – старшу доньку Богдану і молодшого сина Максима. За її словами, вона весь час мусила боронити їх від Іллі. Вони не приїхали у студію, але з ними встигли поспілкуватися журналісти.

Як розповів Максим, старший брат хотів його задушити. А в Богдани історія значно драматичніша. Як вона сказала журналістам, хотіла одного разу покінчити з собою. Але, згадавши про матір, дівчина все ж передумала.

Інший прикрий інцидент, пов’язаний з Богданою, трапився у день її випускного у школі. Дівчина стверджує, що Ілля зіпсував їй усе свято.

Ілля почав ні з того, ні з сього то маму обзивати дуже некультурними словами. Сокиру знайшов десь, і почав бити вікна. Хотів сказати, що вони нікуди не поїдуть, «бо я або підпалю вас, або щось ще вам зроблю». Мама не витримала цього всього. Я відразу щось почуствувала і побігла за мамою. І відмовила її це зробити… Щоб вона подумала ще про нас з Максимом… І мама цього не зробила. Ілля побачив це і почав посміхатися і втік

– зі сльозами на очах Богдана розповідає про те, як мати хотіла вчинити самогубство

До студії завітав також і батько хлопця Юрій Рудін. Наразі він проживає в іншому селі спільно зі співмешканкою.

Допоможіть мені позбавити мене батьківських прав!

– саме так розпочав діалог тато Іллі.
Юрій Рудін

Чоловік також не готовий прийняти сина до себе. Він посилається на те, що не має власного дому і живе в іншої людини.

Згодом глядачам і батькам продемонстрували відеоролик, на якому Ілля детальніше розповів про своє життя:

Коли я сварився з мамою, я заходив в цю хату знімати стрес. Ми пили горілку, курили, карти грали. Я тут міг бути дві неділі. Зранку встали ми, випили, покурили, назад лягли спати. Нас було там десь 5–10 чоловіків. 40–50 років. Я вкрав гроші в клубі і приносив сюда. Купляли горілку, сигарети, закуску. Максимально я міг випити в день дві пляшки горілки. А викурити міг пачок три

Ілля Рудін

Мама Лілія зізналася, що часом їй доводилося прив’язувати сина до ліжка. Більше того, мовляв, це їй радили психологи.

Перебуваючи у лікарні, Ілля записав відеозвернення до своєї мами:

Мам, пробач мене за все, будь ласка. За те, що я тебе обідив, скільки проблем для тебе создав. Я люблю тебе дуже крепко. Пробач мене, будь ласка. Забери мене, будь ласка, до себе, я більше так не буду. В мене серце розривається без тебе. Я тебе дуже крепко люблю. І ти мене любиш, я чуствую цілим серцем. Не покидай мене, мам. Я буду слухатись, я буду любити тебе, братика, сестричку. Матусь, забери мене, будь ласка!

Відео розчулило багатьох гостей телешоу, а також і маму Лілію.

Не вірю! Я теж колись осуджувала цих батьків, які відмовляються… Воспітувати я не хочу

– прокоментувала Лілія звернення сина

Іллі Рудіну також вдалося приїхати до студії. Мати обійняла його та розплакалася, так як не бачила його цілих п’ять місяців.

Я би тобі це все пробачила, але я не можу. Я не маю сили і здоров’я тебе більше виховувати

– не без сліз звернулася до сина Лілія Білінець

Жінка стала пошепки просити чоловіка взяти сина до себе. Однак, не дійшовши згоди, його не забрав ніхто з батьків.

Після передачі бабуся Ніна Білащук все ж вирішила дати хлопцю ще один шанс і забрала до себе у Волошки. Проте вже через два тижні її терпець урвався. Бабуся надіслала до редакції телепередачі шокуюче відео про наслідки пожежі, яку влаштував Ілля.

Все згоріло! Осталося що від хліва. Згорів хлівчик, згоріло в хлівчику все приладдя – сокири, лопати, вилка. Погоріло все геть. Згоріла тонна зерна, згоріла січкарня з мотором… Фасад хати згорів

– прокоментувала бабуся витівку хлопця

Після пожежі, в якій ледве не загинули усі рідні Іллі, поліцейські ув’язнили його і відправили до розподільника у місто Дніпро. Звідти його перевезуть до школи соціальної реабілітації у Запоріжжі, де впродовж 9 місяців з ним працюватимуть психологи.


Вам може бути цікаво

Діти «ганяли» на скутері вулицями Ковеля

4-річний хлопчик ввечері загубив своїх батьків

У Ковелі патрульні знайшли маму хлопчика, який загубився

Малозабезпеченим дітям подарували півсотні наборів шкільного приладдя

Поділитися:

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.