Кладка замість мосту: у селі Мельниця на Ковельщині люди бідують через бездоріжжя

10.08.2024 о 12:20 · 4 хв читання
Фото: 12 Канал

У Мельниці Велицької громади люди готові перекрити трасу через розібраний міст. Він важливий, бо з’єднує між собою сусідні села. Рік тому міст розібрали через аварійність. Відтоді змінилось два підрядники, які його ремонтували. Люди змушені ходити небезпечною аварійною кладкою, а техніка й автобуси об’їжджають городами.

Про це йдеться у сюжеті 12 Каналу.

Велицький сільський голова Віктор Ковальчук розповідає, що ця дорога є обласного значення і сполучає міжнародні траси М-19 та М-07, а також чотири села, по ній їздить маршрутка та спецтранспорт – швидка допомога.

Віктор Ковальчук / Фото: 12 Канал

Коли у місцевого мешканця вночі стався серцевий напад, то його дві години везли до лікарні об’їзними шляхами. А бувало й таке, що людину на ношах несли по аварійній дерев’яній кладці.

Викликали швидку, а вона не могла доїхати до села, бо тут була розбита дорога. І машиною сюди (до кладки, – ред.) підвезли хворого і на ношах виносили до швидкої допомоги. То я це все бачила

– каже Ганна Грищук

Поки міст розібраний, люди добираються якщо не кладкою, то городами. Їм запропонували ще й об’їзну дорогу. Провідний інженер ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Волинській області» Віктор Кордонець говорить, що з обласним ДАІ була погоджена схема об’їзду, це робиться завжди при таких випадках.

І ця схема є, обставлена дорога знаками, всі перевізники знають, тобто вона проходить там через Жмудче. Місцеві жителі це все знають. Транспорт тудою ходить

– пояснює Віктор Кордонець
Віктор Кордонець / Фото: 12 Канал

Але селяни стверджують, що тією дорогою мало хто користується. Це додаткових понад 20 кілометрів. І це не єдиний мінус. Якщо тільки йде дощ, то тудою проїхати не можна, – розповідає директорка ліцею у селі Мельниця Валентина Архипчук.

Міст, який сполучає Мельницю з іншими селами, розібрали для капітального ремонту. В нього вкладуть понад 12 мільйонів гривень. Це чи не єдиний міст в області, який визнали аварійним. Мосту було 66 років.

Ми виїжджали не один раз, залазили під той міст, оглядали. Арматура була іржава, в деяких місцях її просто не було. Могла біда статися в будь-яку хвилину

– наголошує Віктор Кордонець

Місцеві мешканці припускають, що до такого стану мосту призвела великогабаритна техніка, якою возять пісок з місцевого кар’єру – з сьомої ранку і до опівночі. По мосту ще могли проїхати легкові автомобілі. Можна було його не розбирати, бо будувати новий міст зараз не на часі, коли в країні йде війна. Відтоді як моста розібрали, то фірма-підрядник донині виконала менше, ніж половину робіт – на понад 5 мільйонів гривень. На решту коштів поки немає.

Фото: 12 Канал

Їм (підряднику, – ред.) боргує Служба автомобільних доріг – два мільйони гривень за вже виконані роботи. Це не по нашому об’єкту. В загальному. А вони кажуть, що в борг працювати не хочуть. Незважаючи на це, вони замовили, так як вони мені сказали, за власний кошт бетонні перекриття, які сюди треба покласти і тоді продовжувати відповідно роботу

– говорить Віктор Ковальчук

За словами Віктора Кордонця, затримка з фінансуванням дійсно є через війну. У зв’язку з цим і не можуть відремонтувати міст.

Планується, що 20 серпня бетонні плити мають доставити. Тоді справа зрушиться з мертвої точки. Зроблять стяжку, гідроізоляцію, тротуар і дорожнє покриття. Підрядник готовий працювати у борг, розуміючи ситуацію у державі.

З підрядником є домовленість, що незважаючи на скрутне становище, чи буде, чи ні фінансування, проїзд він забезпечить. Договірні умови він виконає. Договір у нас закінчується у грудні 2024 року

– заявив Віктор Кордонець

Якщо підрядник дотримається слова, то в грудні тут вже буде міцний міст і нормальне сполучення, але аж ніяк не нова дорога до села, яка чи не вся у вибоїнах. На такі роботи, кажуть у Службі автомобільних доріг, кошти передбачать лише після нашої Перемоги.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (3)
  1. За цілий рік всі мовчали , особливо Ковальчук. Бачила як людину на носилках переносили через кладку але мовчала і далі? Люди що з вами ? Чому мовчите?Якби за весь час погано нікому не стало й далі так жили?

  2. А не пиляти гроші платників податків пише:

    Хто збагатився на тому карʼєрі піску, то за ті гроші і моста зробить

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X