Показали дуже давню дорогу з Ковеля до Києва

05.07.2020 о 20:10 · 2 хв читання

До будівництва на Волині відомої «Варшавки» існувала ще одна дорога, яка сполучала Ковель з Києвом.

Про це пише луцький дизайнер і фотограф Андрій Михайлов у групі «Волинь Велика / Great Volyn’» у Фейсбуці, який також опублікував фотознімки того, як сьогодні виглядає старий шлях на волинському Поліссі.

Колись через волинські ліси на Поліссі проходили міжнародні ґрунтові, навіть піщані шляхи. Вони прямували з Києва до інших міст і Варшави в тому числі. Дороги проходили через густі ліси і болота, звиваючись від висоти до висоти, якими є на Поліссі стародавні піщані дюни льодовикового походження

– пише Андрій Михайлов

Нинішня «бетонка» (автотраса міжнародного значення М07 «Київ – Ковель – Ягодин») була збудована у 70-х роках XX століття. Вона розташовується північніше колишньої дороги, що проходила через село Світле (раніше – Іванівка) Ковельського району.

Після побудови нової траси село, через яке проходила дорога поступово занепадало. А після розформування радянського колгоспу цей процес дуже пришвидшився. З великого колись села там лишилось близько 15–20 людей

– додає Андрій Михайлов

На світлинах автора допису – фрагменти покинутої дороги, яка занепала ще за часів існування Радянського Союзу. Тепер вона служить хіба що місцевим мешканцям, яких і так майже не залишилось.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X