Корупція на Волинській митниці: слідство завершилося, тепер слово – за судом

14.05.2024 о 09:38 · 2 хв читання

НАБУ і САП завершили розслідування у справі злочинної організації на Волинської митниці, члени якої забезпечували незаконну мінімізацію митних платежів, чим заподіяли державі понад 475 млн грн збитків.

Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро України.

За даними слідства, впродовж 2018-2019 років учасники злочинної організації на чолі з колишнім працівником правоохоронних органів у змові зі службовими особами Волинської митниці здійснювали незаконне переміщення високоліквідних товарів (мобільних телефонів, комп’ютерної техніки, одягу відомих виробників тощо) через міжнародний пункт пропуску «Ягодин».

Схема полягала у маскуванні імпортованих цінних товарів так званими «товарами прикриття» зі значно меншою вартістю. Службовці митниці зокрема забезпечували оформлення товарів без митних формальностей, складали підроблені акти про проведення митних оглядів, вносили до автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» неправдиву інформацію та умисно не вчиняли дій щодо припинення злочинної схеми.

8 листопада 2023 року НАБУ і САП викрили та припинили діяльність злочинної організації. Тоді ж про підозру повідомили 10 особам. У січні коло підозрюваних збільшилося на 6 осіб, а у квітні – ще на 5 осіб.

Загалом у цій справі про підозру повідомили:

  • 10 службовим особам Волинської митниці;
  • 11 фізичним особам, учасникам злочинної організації.

Їх дії кваліфіковані за ч. 1 ст. 255, ч. 2, 3 ст. 212, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України.

Викриттю злочинної схеми та ефективності розслідування НАБУ і САП сприяла конструктивна співпраця з Центральним антикорупційним бюро Республіки Польща.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (5)
  1. Ну і що з того ? Нічого і нікого не накажуть – все сходить по плану !не начасі скажуть !

  2. З людей тягнуть на допомогу ЗСУ, а самі мало того, що ніхто з них не на фронті, ще й крадуть в небачених розмірах. І вирок один – висунуто підозру, а тоді у розшуку. Що ж це за влада?

  3. Вирок буде один- невинні, виплатити моральну шкоду кожному по 10 мільйонів, поновити на роботі, заплатити за вимушені прогули. За героїзм під час слідчих дій дати героя україни

  4. Тепер слово за судом – закрити справу за відсутністю події злочину або виправдати підсудних за реабілітуючими ознаками.

  5. Перевірити усі сади за кордоном І порівняти, що ввозили по яких цінах, лише тоді побачите масштаби корупції на митниці України,це будуть сотні мільярдів доларів яких не доотримав бюджет за останні десять років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X