Ковельчан застерігають: по 30 вересня не виловлювати раків

20.08.2020 о 14:30 · 2 хв читання

З 20 серпня по 30 вересня на Волині діє заборона на вилов раків у водоймах області.

Компенсації за один екземпляр незаконно виловленого рака становить 25 гривень 50 копійок, повідомляє Суспільне з посиланням на Держрибагентство області.

Заборона встановлюється з метою збереження та охорони популяції раків. Час другої линьки триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може тривати від одного до півтора місяця

– розповів начальник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик

Після закінчення заборони одній людині за добу можна ловити не більше 30 раків на водоймах загального користування. Обмеження існують і на платних ставках – не більше 50 штук. Не можна ловити раків у темну пору доби та тих, розмір, яких менший за 10 см.

Лов раків під час заборони є грубим порушенням природоохоронного законодавства. За що передбачено відповідальність, згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення ст. 85 ч. 4 «Порушення правил рибальства». Тягне за собою накладення штрафів: на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X