Ковельчанка понад 10 років розводить «німих» качок

17.10.2021 о 15:23 · 2 хв читання
Фото ілюстративне

Світлана Пилипчук з Ковеля народилася і виросла в селі. Заміж вийшла у місто, але оскільки жили у приватному секторі, то жінка й тут примудрилася розвести господарку: кролів, курей та індокачок. Останніх тримає вже більше десяти років. Подобаються тим, що невибагливі у харчуванні, проте дають корисне дієтичне м’ясо.

Світлана Володимирівна пригадує, що вперше спробувала запечену індокачку у куми, – пише «Вісник+К».

М’ясо смачне, а мороки з вирощуванням птиці небагато. Купила у куми парочку для розведення. То тепер тримаю три качури та десять качок. Зазвичай так і треба, щоб на одного «парубка» припадало дві-три «дами»

– сміється Світлана

Жінка радо розповідає про особливості розведення «німих» качок. Так їх називають за те, що не крякають, як їхні родичі. І це вважається перевагою, бо не галасують на подвір’ї, а лише шиплять. Тому деякі люди їх ще йменують «шипунами». У півтора місяця птахи починають інтенсивно рости. Тоді треба стежити, щоб не скубали одне одного за хвости, бо їм бракуватиме протеїну. Аби поповнити його запаси, необхідно купити дешевої риби чи хрящів. Їх навіть сирими з’їдають. А у три місяці одна птиця вже може важити до трьох кілограмів. Тоді вже можна й рубати.

У індокачок дуже хороший імунітет. Серед усієї домашньої птиці вони найбільш стійкі до різних інфекцій та хвороб, – тішиться господиня. – Не бояться морозів, а от спеку гірше переносять. Тоді качур навіть не хоче паруватися, тож яйця будуть не закладені.

Самки цієї породи здатні самі виводити каченят завдяки схильності до насиджування. Вигідні й тим, що два рази на рік можуть давати потомство. Коли каченята вилуплюються на початку вересня, до настання холодів вони вже встигають підрости.

Дехто відмовляється від розведення індокачок, бо вони літають, – продовжує Світлана Володимирівна. – Це не велика проблема – варто трішки підрізати їм крила, і птахи не зриватимуться у небо.

Індокачки бувають білі, чорні, червоні та сірі. Чорні найкраще несуться, червоні виростають найбільшими, а білі та сірі мають ніжніше м’ясо. Знаючи про ці нюанси, кожна господиня вибирає, яких хоче розводити. У будь-якому випадку не прогадає, переконана Світлана Пилипчук.

– Біля води завжди має стояти миска з піском. Його качки їдять, а ще очищають пір’я, приймаючи «піщані ванни».

– Щоб забезпечити потребу у вітамінах, птахам необхідно давати товчену шкаралупу яєць, а ще варити моркву з осипкою.

– Індокачки люблять пастися, як гуси.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X