Ковельчанин отримав рік умовно за продаж завезених для армії автомобілів

03.08.2022 10:59

Ковельський суд призначив рік умовно чоловікові, який продав завезені для армії два автомобілі. Сумарно за продаж «Nissan NP 300» та «Nissan Navara» Дмитро Яринчук отримав понад 501 тис. грн. Одразу після продажу його затримала СБУ, за статтею про продаж гуманітарної допомоги йому загрожувало до семи років тюрми. Однак під час розслідування чоловік уклав угоду про винуватість, згодом її затвердив суд. Згідно з цією угодою, чоловікові призначили лише рік умовно. Крім того, два автомобілі, які він намагався продати, конфіскують для потреб військових.

Як йдеться у вироку Ковельського міськрайонного суду, автомобілі «Nissan NP 300» та «Nissan Navara» мешканець Ковеля ввіз через «Ягодин» в квітні цього року. Автомобілі були завезені як гуманітарна допомога для військових частин. Втім, 13 червня чоловік продав обидва автомобілі, отримавши за це сумарно 501,2 тис. грн, – повідомляє сьогодні Zaxid.net.

Судячи з усього, це була контрольна закупка, здійснена працівниками СБУ, оскільки наприкінці вироку зазначено, що всі купюри були імітаційними.

Дії чоловіка кваліфікували за ч. 3 ст. 201-2 КК України (Незаконне використання гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку). Покарання за цією статтею передбачає від п’яти до семи років ув’язнення. Про викриття чоловіка прес-служба СБУ області заявила двома днями пізніше, 15 червня.

Під час досудового розслідування Дмитро Яринчук визнав себе винним та уклав з прокурором Вадимом Антонюком угоду про визнання винуватості. Під час визначення покарання сторонами було враховано, що чоловік вперше притягувався до кримінальної відповідальності, розкаявся, має на утриманні трьох дітей. Тож його вирішили звільнити від основного покарання.

Цю угоду затвердив суддя В’ячеслав Лесик. Відтак Дмитру Яринчуку призначили лише рік умовно. Обидва автомобілі, які продав чоловік, конфіскують на потреби однієї з військових частин. Імітаційні 501 тис. грн постановили знищити.

Вирок поки не набрав законної сили, його можна оскаржити в апеляційному суді.

Обвинувачений Яринчук Дмитро Юрійович є підприємцем, спеціалізація – вантажний автомобільний транспорт. Згідно даних сервісу моніторингу реєстраційних даних українських компаній Опендатабот, є одним із співвласників фермерського господарства «Поліська родина». Відомо також, що він – племінник депутата Волинської обласної ради Володимира Яренчука, члена депутатської фракції провладної на Волині політичної партії «За майбутнє», секретаря постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики.

Поділитися:

Коментарі

  1. Отакі скоти і крадуть , що належить армії, бо вони не боятиься нікого,бо їх є захист і вони відкупляться.Бідні люди допомагають а багаті ніяк ненажируться.Все повернеться бумерангом.

   1. Ото ж бо. Причому крадуть безкарно. Не май він дядька депутата обл ради, впаяли б 7 років за крадіжку в особливо великих розмірах.

     1. Так повідомило,що уклали угоду з суддями,ясно яка це угода

    1. А ще ця сім‘я займається допомогою старим людям, тепер ясно звідки у них елітні авто та круті хати. Злодюги!!!

  2. Невідомо,звідки Ковель.медіа взяла інформацію причетності до цієї справи Яренчука Володимира Арсентійовича і кому це вигідно чесність та порядність людини пов’язати з такою справою.Яренчук В.А все життя бореться за справедливість. а під час військового стану вніс допомогу ЗСУ в розмірі три мільйони гривень.Перш ніж писати коментарі,треба вникнути в цю справу.

   1. Журналісти не писали про причетність Яренчука Володимира Арсентійовича до кримінального провадження, але вказали, що обвинувачений є його племінником.

     1. Ні, він не сирота. У статті є посилання на фермерське господарство – сімейний бізнес.

 1. Ковельчанин отримав подяку за продаж завезених для армії автомобілів

 2. А чому не написали що його мати займається допомогою старшим людям, щей назвали дім Милосердя, в лапках, бо такі люди незнають що таке милосердя і тд, це не люди , це просто непотріб який лишився на цій землі !

 3. Знаю особисто Володимира Яренчука, порядна та справедлива людина, людина слова. Знаю на превеликий жаль і його брата Юрія це людина брехлива, аферист і злодій. Як виховав сина так і має, для чого звинувачувати дядька. Цебто перекласти вину з больної на здорову голову. Суддя несправедливий!!!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.