Ковельчанин з полку «Азов» зустрів свою любов у Маріуполі

29.06.2022 о 12:17 · 3 хв читання

Владислав та Анастасія познайомилися на службі в полку «Азов». Він приїхав на Донеччину з Ковеля Волинської області, вона – місцева, народилася у селі Урзуф, поблизу Маріуполя. Але їхня любов тривала всього два роки.

У травні цього року Настя загинула в Маріуполі. Влад з позивним «Дезмонд» перебуває в полоні на тимчасово окупованій території. Він та інші захисники в середині травня вийшли з «Азовсталі».

Історію про любов та втрату розповіла Ольга Оксеньчук, молодша сестра 25-річного Владислава Оксеньчука. Ось її розповідь:

В 2019 році була підготовка рекрутів, на той час Настя вже служила, а мій брат тільки вступив. Він взяв собі позивний «Дезмонд» – це один з персонажів улюбленої комп’ютерної гри Влада, яка називається Assassin’s Creed.

Влад розповів, що в нього є дуже близька людина, вони разом служать в «Азові». Перша наша розмова з його обраницею сталася телефоном. Настя з Владом планували забрати мене з Ковеля в Маріуполь ще минулого літа, але щось не виходило.

24 лютого, в перший день повномасштабного вторгнення, я спілкувалася з Владом і Настею. Вони нас – мене, маму, тата – дуже заспокоювали, казали, що все обійдеться, що все закінчиться. Щоб ми за них не переживали: вони обов’язково виживуть.

У них були дуже важкі умови. І до того ж Настя з Владом були в різних бункерах «Азовсталі». За цей час вони жодного разу не побачились, але дуже хотіли потрапити один до одного.

Настя просила мене скинути їй фото їжі, яку вдома їли. «Мені так легше», – казала Настя.

Командири пропонували Насті та іншим жінкам вийти з «Азовсталі». Їй дали можливість покинути завод, але вона відмовилась: «Поки Влад тут, я не вийду!»

В ніч з 2 на 3 травня Настя мені написала, що йде митися. Після того, як помилася, Настя вийшла, їм сказали, що щось летить, якась загроза, одягайте всі терміново каски і бронежилети. Настя, на жаль, не встигла цього зробити.

Коли Влад перебував на «Азовсталі», зрозумів, що хоче будувати майбутнє з Настею. Вони дуже чекали зустрічі один з одним, навіть планували весілля. А в результаті навіть не змогли попрощатися

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X