Ковельщина відзначає 150-річний ювілей Лесі Українки

25.02.2021 о 14:00 · 3 хв читання

25 лютого українська спільнота відзначає 150-річчя з дня народження видатної письменниці Лесі Українки.

Упродовж тижня у Ковельській громаді проходять заходи, приурочені цій ювілейній даті, повідомляє Ковельська міська рада.

Сьогодні представники міської влади, громадськість, шанувальники творчості геніальної поетеси прийшли до її пам’ятника у Ковелі, аби віддати данину шани і пам’яті славетній землячці.

Цей монумент у центрі нашого міста нагадує кожному, що ми – велика і незламна нація, бо маємо таких пророків, талановитих постатей. І зупиняємося тут, і приходимо сюди, аби вклонитися і згадати велику українку.

Людно було і нині. Біля монумента – рояль, портрет славетної волинянки.

Учасники зустрічі поклали квіти до підніжжя пам’ятника безсмертній Лесі.

До присутніх звернувся міський голова Ігор Чайка:

Лишатися наодинці з Лесиними віршами, драмами, листами – це великий привілей. Мати щастя читати її твори українською мовою – це дар, який нам всім треба вчитися усвідомлено приймати. Тим більше зараз, коли видали 14-томне зібрання її творів. Цю титанічну працю зробив наш Волинський національний університет.

Таке спілкування реальне, бо у нас є Колодяжне, де досі жива Лесина історія в тих речах, в тих книжках, серед яких вона жила. У садибі в білому будиночку стоїть її рояль. І кілька разів у житті мені щастило грати на ньому. Зустрітися з нею в такий спосіб – це теж подія в масштабах всесвіту однієї людини. Тож шукаймо можливостей поговорити з Лесею. У Ковелі і на Волині їх – більш ніж достатньо

Після цього тут запрацював відкритий мікрофон. Символічних 150 хвилин читатимуть твори Лесі Українки декламатори та всі бажаючі. А розпочалась акція під промовистою назвою «Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я…» із елегії «До мого фортепіано», яку майстерно озвучила Альона Малюга-Мельникова. Доєдналися до творчого марафону депутати міської ради, представники ради старшокласників міста, мистецьких колективів, учасники дитячої театральної студії «10 ряд 10 місце», учні шкіл, жителі Ковеля.

Сьогодні ж, на базі Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки проходить Всеукраїнська науково-практична конференція «Леся Українка і родина Косачів в історії української та світової культури», інформує Волинська обласна державна адміністрація.

Науковці із усієї України говоритимуть про неоцінений спадок, який залишила Україні ясноока донька своєї держави, сильна і ніжна водночас Леся Українка.

Творчість Лесі – це величезний цінний спадок, який треба продовжувати досліджувати і розповідати нащадкам.

Участь у конференції бере і керівництво області. Зокрема, заступник голови ОДА Анатолій Костик та перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X