Ковельський календар, 11 червня 2020

Схід Сонця – 05.10; захід – 21.31.
Спадаючий місяць – у Водолії/Рибах.
За церковним календарем: святителя-сповідника Луки, архієпископа Сімферопольського і Кримського, священномучениці Феодосії, діви Тірської.
Іменини: Олександр, Андрій, Іван, Костянтин, Лука, Марія, Фаїна, Федот, Феодосія.
Погода:

У Ковелі небо майже весь день буде хмарним, вдень можливе невелике прояснення. Ранок і день пройдуть без опадів. Увечері можливий дощ.
За останні 130 років 11 червня: МАКС: 31.2° (2000) МІН: 2.4° (1982).
Народний прогноз погоди: У цей день вшановується пам’ять священномучениці Феодосії, діви Тірської. У народі святу називали Колосяниця і Гречишниця, оскільки в цей час починає колоситися хліб і сіють гречку. З давніх часів день Феодосії вважається нещасливим днем: «День святої Феодосії вартий один усіх понеділків». У минулі часи в цей день спостерігали за горобцями: якщо вони веселі, рухливі, забіякуваті – на хорошу погоду.
Сьогодні фермерське господарство «Перлина Турії» розпочне обробку сільськогосподарських культур на території Люблинецької селищної ради. Препарати, які будуть застосовуватись, ІІ – ІІІ класу небезпечності. Обробки триватимуть по 25 червня 2020 року.
У цей день колись:
11.06.1933 – За даними польської поліції, у селі Волошки Ковельського повіту мала відбутися конференція комуністів. В ніч з 10 на 11 червня поліцейські напали на 4 селян. Під час перестрілки був убитий комуніст Адам Степанюк.
11.06.1938 – У доповідній записці наркому оборони СРСР Ворошилову військовий аташе у Польщі полковник П. Рибалко повідомляв, що для впорядкування могил загиблих червоноармійців (встановлення пам’ятника та земляні роботи) у місті Ковелі необхідно 10 500 злотих. Гранітні пам’ятники були передбачені тільки у Варшаві, Вільно, Жирардові, Львові, Перемишлі та Кракові. В інших містах, в тому числі Ковелі, з міцного, але не дорогого каменя піщаника.
11.06.1941 – У Ковелі відбулася нарада активістів Червоного Хреста. В ній взяли участь понад 200 чоловік.
11.06.1945 – У селі Грабове хтось обстріляв групу працівників районного військкомату. При цьому було поранено двох допризовників. Співробітники НКВС доповідали, що стріляли «бандити».
11.06.1950 – У Білині відбувся так званий недільник з радіофікації села. На допомогу колгоспникам приїхала бригада працівників радіовузла та відділу зв’язку з Ковеля. За годину роботи встановили перші радіорепродуктори. То був лишень початок. Далі зв’язківці мали намір радіофікувати Стеблі, Уховецьк, Скулин. У вересні 1950 року радіо вже мали мешканці 5 сіл. У Любитові діяв радіовузол на 100 точок. Розпочалася й телефонізація.
11.06.1997 – Рішенням Синоду Української Православної Церкви Московського патріархату уродженець Ковеля, митрополит Анатолій Грисюк зарахований до лику місцево шанованих священномучеників. Пам’ять його звершується в день кончини, 23 січня. Перед самою смертю в Ухт-Печорському таборі працівники НКВС у нього вимагали віддати Євангеліє і натільний хрест. Владика відмовився. Євангеліє енкаведисти вирвали з його рук силою, але хрест він не віддав і, захищаючи ослабленими руками груди, віддав душу Господу 23 січня 1938 року о 17-й годині 10 хвилин. У Ковелі віруючі створили релігійну громаду і спорудили церкву святого Анатолія, яка нині діє на вулиці Володимир Кияна.
Більше про








Коментарі