Мешканця Ковельщини, який доглядає матір з інвалідністю 2 групи, судили як ухилянта

03.05.2024 о 09:32 · 2 хв читання

Мешканця Ковельського району судили за ухилення від призову. Він каже, що не хоче на військову службу, бо доглядає хвору на онкологію матір, яка має 2 групу інвалідності.

Суд першої інстанції призначив йому умовний термін, але прокуратура наполягає, що ухилянту – місце за ґратами. Про це йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».

Обвинувачений прийшов на судове засідання до Волинського апеляційного суду разом із матір’ю.

Один чоловік на село

– пояснює старенька

Ратнівський районний суд призначив волинянину рік умовно. Прокуратура подала апеляцію: мовляв, ухилянт має відсидіти три роки.

Звільнення від відбування покарання за вказане правопорушення зумовлює створення безкарності за вчинення кримінальних правопорушень і для обвинуваченого, і для інших осіб. Ми вважаємо, що вирок суду першої інстанції відносно обвинуваченого підлягає скасуванню з ухваленням нового вироку, згідно з яким обвинуваченого потрібно визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 336 Кримінального кодексу України, та призначити покарання у виді трьох років позбавлення волі

– наголошує прокурорка Оксана Яковлева

Обвинувачений захищає себе сам. І нагадує: не пішов на військову службу, бо мама – з 2 групою інвалідності, а брат – за кордоном.

Визнаю свою вину, але зрозумійте мою ситуацію: мама онкохвора, має 2 групу інвалідності. Ми маємо довідки. Ми з нею живемо удвох. Як матір залишити? Вона ледь ходить. Сьогодні знову її потрібно в лікарню везти на обстеження. Є брат, але він за кордоном

– пояснює обвинувачений

Заслухавши обидві сторони та порадившись, колегія суддів постановила: скасувати вирок Ратнівського районного суду.

Ухвалити в цій частині новий вирок, яким призначити покарання за статтею 336 Кримінального кодексу із застосуванням статті 69 Кримінального кодексу у виді обмеження волі на строк один рік

– оголошує суддя Волинського апеляційного суду Олег Клок
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (16)
 1. Хай перевірять працівників ЦНАПу, прокуратури та інших установ і до людей не доберетесь.

 2. Може прокурор власним прикладом показав би, як потрібно захищати інтереси держави на фронті а не в залі судового засідання.

  1. Треба, треба щоб прокурорша повоювала, і коли ж до їх прийде закон?Позор,а не ухвала.

 3. Це просто дибілізм. Всіх патрулів, які спалюють за просто так топливо, які на утримання громадян України-платників податків, по черзі на один рік на службу всіх суддів, прокурорів, працівників держ установ. І тоді, можливо, зрозуміють, що таке догляд за хворою людиною.

 4. А отой от підарком? Мигулі там гупики кондратовичи яковлеви на них типу теж броні не має он навіть писали що пройшли військовий вишкіл то нехай звіздують повоюють

 5. Петро вважає, що воювати повинен Семен. пише:

  З трьох суддів, що на фото, один лише старший. Суддями під час війни можуть бути жінки. Інші двоє можуть іти воювати. Зарплата на передовій, звичайно, буде менша, як у суді, але у них буде реальна можливість стати Героями!

 6. Господи, коли в нас буде якась справедливість: правова, людяна. Подумаймо чиї. діти на війні ,чиїй хоронять. А чиї статки
  Р О С Т У Т Ь.
  Панове, судді, прокурори будьте людьми у вас батьки, чиїсь ви діти Тай свої маєте і колись прийдеться відповідати перед вищими законами Всевишнього.

  1. Шановні, буде справедливість тоді, коли ми навчимося користуватись головою коли йдемо на вибори!!! А доки люди нічим не цікавитимуться, так і будуть голосувати за пусті лозунги на плакатах, то й матимемо країну кривих дзеркал.

 7. Гнила прокуратура покриває ухилянтів. Прокурори просять суд дати ухилянтам три роки індульгенції від призову в війська. в надії що за 3 роки війна закінчиться і без них.

 8. Ну це просто жесть. Блять, якщо їбана кацапня сюди прийде – вони вас підарів (прокурорів і суддів) першими і заїбашать!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X