Міноборони виплатить компенсацію дітям померлого у Ковелі військового

27.04.2021 о 11:49 · 2 хв читання
Фото: armyinform.com.ua

Волинський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки відмовив трьом неповнолітнім дітям померлого в Ковелі військовослужбовця у призначенні одноразової грошової допомоги у розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму та компенсаційних сум.

Дружина та діти військовика-контрактника звернулися із позовом до суду.

У матеріалах службового розслідування, яке подав представник Міноборони, йдеться про те, що покійний нині старший сержант в умовах особливого періоду 25 травня 2019 року близько 5-ї години ранку самовільно залишив місце служби – табірний збір військової частини А1008 (м. Володимир-Волинський) та перебував у Ковелі, де використовував службовий час на власний розсуд, не пов’язуючи його з виконанням обов’язків військової служби та про своє місцезнаходження не повідомляв. Своїми діями він порушив вимоги Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та Дисциплінарного статуту ЗСУ.

30 травня 2019 року під час «самоволки» стан здоров’я його погіршився. Чоловіка доставили до Ковельської центральної районної лікарні, прийняли на лікування. Близько 23 години того ж дня, перебуваючи у стаціонарі, він помер. Причиною смерті, згідно документів, став хронічний індуративний панкреатит.

Про смерть старшого сержанта у військовій частині стало відомо лише 20 червня 2019 року.

Враховуючи відповідні документи та наказ командира військового частини, комісією Міноборони було прийняте рішення відмовити сім’ї контрактника в призначенні грошової допомоги, оскільки він на час смерті самовільно залишив частину, що є адміністративним та кримінальним правопорушенням, а відповідно до статті 16-4 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», в таких випадках допомога не виплачується.

На думку суду, представником Міноборони не надано жодних належних та допустимих доказів того, що покійного контрактника було притягнуто до адміністративної чи кримінальної відповідальності. Військова прокуратура Луцького гарнізону вказала, що розслідування у кримінальному провадженні відносно нього не здійснювалось.

Регіональна військово-лікарська комісія встановила, що захворювання і причина сметрі пов’язані з проходженням військової служби.

Головуючий у справі суддя Волинського окружного адміністративного суду Сергій Костюкевич позов задовольнив повністю, зобов’язавши Міністерство оборони України призначити та виплатити неповнолітнім дітям померлого військовослужбовця рівними частинами одноразову грошову допомогу.

Втім, це рішення може бути оскаржене до Восьмого апеляційного адміністративного суду у Львові.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X