Міська рада не дозволила проведення у Ковелі ексгумації останків німецьких військових

Вчора, 24 квітня, Ковельська міська рада не підтримала проєкт рішення про дозвіл на пошук, ексгумацію та перепоховання останків німецьких військовослужбовців, які загинули та були поховані у Ковелі під час Другої світової війни. Лише 6 депутатів проголосували «За», один був проти, троє – утримались, 16 – не голосували, в тому числі й міський голова Ігор Чайка.
Нагадаємо, Німецька народна спілка по догляду за військовими похованнями в Україні звернулася до керівництва нашого міста з проханням надати такий дозвіл. Авторами проєкту рішення є начальник управління культури, молоді, спорту та туризму Андрій Мигуля та начальниця відділу містобудування та архітектури, головна архітекторка міста Людмила Мурай.


Пошукові роботи у Ковелі планували провести на вулиці Героїв України (колишня 40 років Перемоги) в районі житлових будинків №3, №4, на вулиці Незалежності (сквер навколо Меморіалу Слави), а також на території Свято-Воскресенського собору, що на вулиці Незалежності, 174.
Історичні свідчення про стихійні поховання німецьких військових Другої світової війни біля Меморіалу слави та на території Свято-Воскресенського собору є в дослідженні краєзнавця з Ковеля (нині покійного) Анатолія Суліка. А от про поховання на вулиці Героїв України дізнались від німецької сторони, кажуть в Ковельському історичному музеї, – повідомляє misto.media.


До слова, предмети та колекції, здобуті під час проведення робіт, хотіли передати на постійне зберігання до Волинського обласного краєзнавчого музею. Але ковельські музейники дивуються такому рішенню.
Чому артефакти, знайдені на території Ковеля, мають бути передані в Луцьк? У 2018 році на території музичної школи німці проводили ексгумацію 400 тіл вояків вермахту. Тоді наші працівники буквально стояли на місці проведення робіт та наполягали передати в музей знайдені там речі: перстень, пенсне, футляр для засобів дезінфекції та шкіряний ремінь німецького військовослужбовця. Якби ми тоді не були присутні й не наполягали, то хтозна, де б опинилися ті речі
– говорить головна зберігачка фондів Ковельського історичного музею Мирослава Мороз

Більше про












Коментарі
Залишити відповідь

Луцькі,хочуть прибрати все собі,потім подеребанити між собою.Така влада,ніколи не нажереться
А чому не дали? Є логічне пояснення?
Як шкода..що багато люлей не мають логiчного мислення. Тi..ЩО ПРОГОЛОСУВАЛИ “за” впевнена. не вчилися в школi..бо не щнабть icторiю. Нi одна краiна в свiтi..не шануе нацистiв фашистiв. як в Ковелi. НIмеччина вIдхрестилася . останки не забирала I не забирае..Знаю-.коли почалася ця злиденна робота в КовелI. ДОзволу мicцевоi влади у цих хлопцiв не було..Розмовляли з ними..зустрiчалася бiля музичноi школи..Страх обернув мене..бо не вiрила..що таке побачу..
Звичайно ж, буде виглядати блюзнірством відбілення гітлерівців. Але в порівнянні з кацапськими комунофашистами німецькі фашисти програють за всіма ознаками.
Чому зараз ніхто не називає їх так як колись: фашисти, нацисти. А то – німці. Це окупанти, які прийшли вбивати ковельчан. І мабуть таки вбивали. Нічого не нагадує?