Міськрада не змогла відсудити у фірми колишнього депутата пайовий внесок на розвиток Ковеля

14.06.2024 о 10:12 · 3 хв читання
Фото: газета «Волинь»

Виконком Ковельської міської ради намагався стягнути з товариства «Житлобуд-2», яке належить ексдепутату Волинської обласної ради Леоніду Стефановичу, 374,7 тисячі гривень пайової участі на розвиток міста. Проте суд відхилив цей позов.

Про це йдеться у рішенні Господарського суду Волинської області, – повідомляє Центр журналістських розслідувань «Сила правди».

У квітні 2019 року виконавчий комітет Ковельської міськради, а також управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства виконкому уклали інвестиційний договір з ТОВ «Житлобуд-2» на добудову будинку на вулиці Володимира Кияна, 70-Б. За цим договором фірма мала добудувати власним коштом п’ятиповерховий житловий будинок разом з торговельно-побутовим блоком та пунктом первинної медичної допомоги. Пункт первинної допомоги повинні були передати Ковельській громаді, а також сплатити пайову участь – тобто кошти для розвитку інфраструктури міста. Суму цієї участі визначили у розмірі не менше 1,5% для житлових площ та 5% для комерційних площ від орієнтовної вартості будівництва, що становило не менше 391,4 тисячі гривень.

У жовтні 2022 року Державна інспекція архітектури та містобудування України видала сертифікат про готовність об’єкта до експлуатації. На початку 2023 року у власність Ковельської територіальної громади передали амбулаторію загальної практики сімейної медицини площею 302 квадрати. А вже у червні виконком Ковельської міськради зажадав, щоб забудовник заплатив за договором пайову участь – 391,4 тисячі гривень. ТОВ «Житлобуд-2» відмовило, тож виконком подав позов до суду.

Публікація за темою: У Ковелі відкрили амбулаторію загальної практики сімейної медицини на вулиці Володимира Кияна

У позові представники влади вказали вже іншу суму – 374,7 тисячі гривень. Як вказується, її розрахували у розмірі 1,5% від загальної кошторисної вартості будівництва, яка становила 24,9 мільйона гривень. Натомість «Житлобуд-2» заявив, що вимоги Ковельської міської ради безпідставні, адже будинок був зданий в експлуатацію, коли вже була скасована норма закону про пайову участь.

Багатоквартирний будинок згідно з інвестиційним договором №1 введений в експлуатацію після набрання чинності змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», зокрема виключення статті 40 відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» (з 01.01.2020 виключено статтю 40 Закону, а з 01.01.2021 повністю скасовано обов’язок замовника будівництва щодо пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту)

– аргументували захисники «Житлобуду-2»

Крім того, забудовник наполягав, що замовником цього будівництва фактично була міськрада. Також зазначав, що протягом дії інвестиційного договору ні виконком, ні управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства виконавчого комітету Ковельської міської ради не звертались до ТОВ «Житлобуд-2» щодо укладення окремого договору про пайову участь чи сплати коштів, та не надавали жодних розрахунків. Водночас грошові вимоги виконкому відрізняються і такі зміни нічим не обґрунтовуються.

Під час розгляду справи суд дійшов висновку, що ТОВ «Житлобуд-2» не було замовником будівництва, а відтак не має сплачувати пайову участь. Додатково у суді зазначили, що розмір пайової участі у сумі 374,7 тисячі гривень виконком визначив від кошторисної вартості всього будівництва. А вона включала і зведення амбулаторії, яку безоплатно передали місту.

Навіть та обставина, що позивач розраховує суму пайової участі в найменшому розмірі 1,5% від відповідної суми, суд не може вважати такий розмір правомірним та законним, оскільки кошторисна вартість будівництва, яка взята за основу при розрахунках включає, в тому числі вартість частини об’єкта будівництва (амбулаторія), договірні зобов`язання щодо сплати пайової участі з будівництва якого в п.3.5.5 договору взагалі відсутні

– йдеться у рішенні суду

Тож, своїм рішенням Господарський суд Волинської області відмовив у позові виконкому Ковельської міськради до ТОВ «Житлобуд-2». Це рішення уже набрало законної сили.

Зареєстроване у Луцьку підприємство «Житлобуд-2» належить Ользі Чижук, Наталії Бохонко та Леоніду Стефановичу. Він був депутатом Волинської обласної ради минулого скликання (2015-2020 роки) від «Європейської солідарності». У цьому році підприємство отримало підрядів на 58,4 мільйона гривень, а найбільше замовлення стосувалось реконструкції колишнього кінотеатру «Батьківщина» у Луцьку.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X