Митник з Ковеля очолив ТОП-10 корупційних справ на Волині

07.04.2021 о 10:53 · 3 хв читання
Тимур Приступа / Фото зі сторінки у Фейсбук

Митник, поліцейський, податківець, сільський та міський голови, керівництво служби автодоріг та навіть звичайні лісники у 2020 році «погоріли» на Волині на отриманні хабарів від півтори до дванадцяти тисяч доларів США. Розмитнення, посади, дозволи і земельні ділянки – що тільки не пропонували вирішити за грошову винагороду.

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» проаналізував майже 2000 інформаційних повідомлень прес-служб волинської поліції, прокуратури та управління Служби безпеки України та відібрав десятку найбільших хабарів 2020 року. У деяких справах ще триває слідство та суди, а для декого усе обійшлося штрафом.

Перше місце: «допомога» в розмитненні автомобілів

Хто? Виконувач обов’язків начальника митного поста «Ковель» Тимур Приступа та головний державний інспектор Волинської митниці Неоніла Сидун.

Скільки? 12 240 доларів.

За що? За безперешкодне митне оформлення приватним підприємством «Карспрайс» 306 транспортних засобів. Посадовці митниці нібито налагодили механізм отримання неправомірної вигоди від бізнесу за безперешкодне оформлення авто з розрахунку 40 доларів з кожного транспортного засобу. Частину отриманих коштів вони нібито в подальшому мала передавати начальнику Управління адміністрування митних платежів Волинської митниці. Слідчі ДБР затримали керівника митного поста 4-го березня 2020-го під час одержання другої частини хабаря в сумі 5 440 доларів.

Результат: У вересні минулого року Державне бюро розслідувань направило до суду обвинувальний акт щодо виконувача обов’язків начальника митного поста «Ковель» та його спільниці Неоніли Сидун. Їх звинувачують у вимаганні та отриманні неправомірної вигоди за попередньою змовою групою осіб. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна. Також у справі у статусі співучасника проходить ковельчанин Дмитро Кравчик.

Невдовзі після затримання Тимура Приступу відсторонили від посади та взяли під варту. Щоправда, він вийшов на волю уже за кілька днів – за нього внесли 350 тисяч гривень застави. Інспекторку Неонілу Сидун також відсторонили від посади та посадили під домашній арешт. Суд арештував майно підозрюваних. Справу (№ 159/4877/20) з вересня 2020-го року у Ковельському міськрайонному суді почав і продовжує розглядати суддя Петро Бойчук.

Про інших «рекордсменів» читайте у публікації «Розмитнення, ліцензії, земля: ТОП-10 корупційних справ 2020-го року на Волині».

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (4)
  1. Якщо справу веде Петро Бойчук, то все закінчиться нічим, покарання буде у формі невеличкого штрафу, або взагалі буде виправдано посадовців. Це – маємо такого суддю !!! Всі справи за участю даного судді славнозвісний ковельський забудовник Олег Вовк вигравав. Це – реалії нашого судочинства.

  2. Про суддю правда на всі 100%.Усправах за його участі справедливості немає.Цікаво хто за ним стоїть і кому вигідна така несправедливість.

  3. А ,чим би Ви хотіли щоб закінчилася ця справа?, коли злодія судить злодюга.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X