НАБУ завершило слідство щодо ділків, які хотіли поставити «потрібну людину» на Волинську митниці

02.12.2024 в 15:38 · 4 хв читання
Колаж: «Сила правди»

Національне антикорупційне бюро завершило розслідування і відкрило матеріали справи про «торгівлю посадами» на митниці. В мережі з’явилися аудіозаписи розмов, на яких фігуранти обговорюють суми тіньового заробітку, схеми та наміри зокрема щодо Волинської митниці.

Про це сьогодні інформує Центр журналістських розслідувань «Сила правди» з посиланням на НАБУ.

За даними слідства, за посаду керівника Львівської митниці пропонували один мільйон доларів, а посади очільників Волинської та Чернівецької митниці оцінили в 500 та 200 тисяч «зелених» відповідно.

Учасники групи нібито розраховували на те, що керівництво Держмитслужби «не помічатиме» корупційні схеми на цих митницях в обмін на половину незаконно отриманих доходів.

Наприкінці листопада НАБУ вперше опублікувало фрагменти розмов учасників групи. Згідно з оприлюдненими аудіозаписами, один з фігурантів вихвалявся власним досвідом «заробітку» на Волинській митниці – 4-5 мільйонів доларів США щомісяця. Крім того, фігуранти обговорювали перспективи «заробітку» на Чернівецькій митниці та доцільність призначення там «свого» начальника.

Нам цікаво Львів, Волинь

окреслив пріоритетні напрямки один зі співрозмовників

Про злочинні наміри детективам НАБУ та прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури стало відомо у липні 2023 року. Нині двом особам повідомили про підозру в пропозиції надання неправомірної вигоди службовій особі (ч. 4 ст. 369 КК України), в замаху на кримінальне правопорушення (ч. 2 ст. 15 КК України) та підбурюванні до кримінального правопорушення (ч. 4 ст. 27 КК України).

Як раніше повідомлялося, 4 липня 2024 року детективи Національного антикорупційного бюро повідомили про підозру у кримінальному правопорушенні щодо торгівлі керівними посадами у структурі Державної митної служби Назару Шептицькому. Він нібито підбурив кількох відомих і впливових людей до надання й отримання хабарів за призначення «потрібних» кандидатів на керівні посади. Надалі вони разом мали б спільно «розпилювати» незаконні прибутки від підконтрольного підрозділу митниці.

Публікація за темою: Зловмисники хотіли купити посаду керівника Волинської митниці за 500 тисяч доларів США

Зазначалося, що Назар Шептицький – пасинок Олександра Рувіна, очільника найбільшого та найвпливовішого судово-експертного інституту в країні (КНДІСЕ). Обидва були «героями» розслідування Bihus.Info у 2021 році. Тоді журналісти розповідали про сумнівне походження статків родини Рувіна – на тлі скандальних і суперечливих експертиз, які проводив очолюваний ним інститут, подекуди в умовах потенційного конфлікту інтересів.

«Фінансувати» ці призначення на митниці та підбирати список підходящих кандидатур Шептицький, за даними детективів, планував разом зі спільником Олегом Гаталяком. Окрім того, Гаталяк також мав контролювати й розподіляти хабарі на майбутньому підконтрольному підрозділі митниці. Наприклад, з Волинської митниці у разі успіху «партнери» планували отримувати близько 2 мільйонів доларів щомісяця, з яких половину лишати собі.

Як дізналася «Сила правди», 8 липня 2024 року Вищий антикорупційний суд частково задовольнив клопотання старшого детектива НАБУ і застосував до підозрюваного Олега Гаталяка запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 60 мільйонів гривень. Хоча у клопотанні прокурор просив застосувати до підозрюваного запобіжний захід у виді тримання під вартою, або визначити заставу у розмірі 110,16 мільйона гривень.

Після внесення застави Гаталяк мав до 8 вересня виконувати покладені на нього обов’язки: не відлучатися без дозволу із населеного пункту, в якому проживає; повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи; утримуватися від спілкування з певними фігурантами справи; здати на зберігання документи, що дають право на виїзд за кордон; носити електронний засіб контролю.

Згідно з даними з порталу «Судова влада», скаргу на цю ухвалу розглядала Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду. Деталі рішення, яке набрало законної сили 27 серпня, невідомі.

Нагадаємо, фігуранта гучної справи про перевезення 700 тисяч доларів Михайла Бурдейного перевели на роботу в нову митницю. З 22 жовтня він обіймає посаду начальника відділу митного оформлення №6 на митному посту «Ягодин». Призначив Бурдейного на цю посаду виконувач обов’язків начальника Волинської митниці Андрій Чаборай. Після того, як інформація про таке кадрове рішення набула розголосу, він повернувся працювати на Львівщину, а керувати Волинською митницею тимчасово буде посадовець з Київської митниці Дмитро Стасенко.

Поділитися

Більше про

Коментарі

Показати коментарі (7)
  1. Немає в Україні державної сили, здатної подолати корупцію на митниці.

  2. Ворон ворону око не виклює ,поможе кусок мила і шнурок + груба суха гіляка.

  3. Без погодження Офісу Президента не призначається ні один клерк, а звідси робіть висновки, куди йде КЕШ і в якій кількості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X