Настоятель монастиря УПЦ МП заплатить 551 тис. грн за демонтаж чужого будинку

28.07.2022 о 16:20 · 3 хв читання
Фото: ІА «Конкурент»

У Ковельському районі суд постановив стягнути з настоятеля монастиря УПЦ московського патріархату 551 тис. грн за зруйнований будинок.

У березні 2021 року Леонтій Бурко дав вказівку демонтувати приміщення, розташоване на території Свято-Миколаївського Милецького чоловічого монастиря, оскільки старий будинок псував архітектурний ансамбль та був аварійним. Втім, суд визнав, що настоятель не мав права цього робити, оскільки приміщення належить іншій людині, – повідомляє Zaxid.net.

Публікація за темою: Не поділили землю: монахи розвалили будинок лікаря

Як йдеться у рішенні Старовижівського райсуду, будинок в селі Мильці Володимир Ковалишин викупив в 1992 році. У 2000 році цю територію, на якій колись був інтернат, віддали місцевому монастирю. Протягом 20 років представники монастиря спонукали чоловіка, щоб він продав будинок. Для сім’ї Ковалишиних навіть збирали гроші, аби ті могли придбати собі інше житло, однак, згоди досягти не вдалось. Відомо, що останні вісім років у будинку ніхто не проживав.

21 березня 2021 року Володимир Ковалишин дізнався, що настоятель монастиря дав вказівку розбирати будинок.

Приїхавши до будинку, позивач побачив, що будинок майже зруйнований, а саме: відсутній дах, троє вікон, двері, веранда в будинку наполовину зруйнована, розпочатий демонтаж підлоги, місцями зруйноване перекриття, також у будинку були відсутні будь-які належні позивачу речі

– йдеться у судовому рішенні

Згодом з’ясувалось, що речі винесли перед демонтажем.

До 14 квітня приміщення майже повністю розібрали, а на його місці почали зводити нову будівлю, через що позивач повторно звернувся в поліцію. У суді Володимир Ковалишин вимагав відшкодувати матеріальні збитки, завдані демонтажем, та дати грошей на нове будівництво. Згідно з висновком експерта, на це необхідно понад 551 тис. грн.

Натомість відповідач зазначив, що будинок перебував в аварійному стані і псував зовнішній вигляд пам’ятки архітектури. Тому настоятель дав вказівку демонтувати його та звести нову будівлю «в інтересах монастиря та прихожан».

Такий вигляд має чоловічий монастир в селі Мильці / Фото Володимир-Волинської єпархії УПЦ

Суддя Оксана Хаврона постановила, що настоятель не мав права цього робити, оскільки за документами будинок йому не належав.

Посилання на те, що будинок знаходиться на земельній ділянці, що знаходиться на території монастиря, суд вважає безпідставними, оскільки це не є підставою для відповідача руйнувати майно, що не перебуває в його власності

– так аргументував суд свою позицію

Тож суддя задовольнила позов та постановила стягнути на користь позивача 551 тис. грн матеріальної шкоди. Рішення неостаточне, його можна оскаржити в апеляційному суді протягом 30 днів.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (7)
  1. Хто з державних зрадників дав землю осередку фсб кацапської квазіпедерації, на якій стоїть знаходиться майно українця?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X