Оперативна інформація станом на 21:00 27.02.2022 щодо російського вторгнення

27.02.2022 о 22:50 · 4 хв читання
Знищена техніка російських окупантів

За повідомленням Генерального штабу Збройних Сил України, російські окупанти продовжують обстріли практично по всіх напрямках лінії фронту.

Повітряні Сили протистоять агресору і в небі, і на землі.

Героїчно тримає оборону авіаційний гарнізон у Василькові, витримуючи масовані обстріли та атаки ворога. Воїни Повітряних Сил мужньо дають відсіч агресору й у інших містах та військових гарнізонах.

За поточну добу бомбардувальна та штурмова авіація нанесла ракетно-бомбові удари по шести колонах військової техніки окупантів.

Штурмовики Су-25 у складі пар та ланок атакували і знищували колони ворожої техніки на Херсонщині та Чернігівщині.

Бойову роботу штурмовиків по наземних цілях продовжила бомбардувальна авіація. Су-24М знищували колони ворожої техніки на Київщині, Житомирщині, Чернігівщині та Запоріжжі.

Підрозділами зенітних ракетних військ збито ворожі вертоліт Ка-52 та безпілотник Орлан-10.

У черговий раз блискуче відпрацював екіпаж безпілотного авіаційного комплексу «Bayraktar TB2», який завдав удару по колоні ЗРК «Бук-М1» коригованою авіаційною бомбою.


Оперативна інформація станом на 18:00 27 лютого

Російська Федерація продовжує накопичення авіаційної техніки та активізацію спецпризначенців на території Республіки Білорусь. На аеродромі Мачулищі зосереджено понад 50 літаків, 10 вертольотів та 2 літака Ан-124. З аеродромів Барановичі та Мачулищі постійно злітають транспортні літаки в напрямку України. Білоруське командування привело у бойову готовність частину своїх підрозділів.

Проводячи наступальну операцію в Україні, російські окупанти використовують заборонені Міжнародним гуманітарним правом методи ведення бойових дій: захоплюють об’єкти соціальної інфраструктури, одягають форму українських військових, поліцейських та представників ДСНС, диверсійні групи спецпризначенців використовують карети швидкої допомоги та поліцейські машини, викрадені з лікарень та станцій швидкої допомоги; терористи займають приміщення дитячих таборів та шкіл, артилерія та РСЗО противника розгортаються на спортивних майданчиках.

У Києві нещодавно були помічені три машини швидкої допомоги з умовним маркуванням загарбників. В Генічеському районі на Херсонщині російські окупанти розгорнули підрозділи артилерії МСТА-С у житловій забудові.

У напрямку Макарів – Київ рухається колона, для прикриття на бронетехніці ворог розмістив дітей та жінок. Разом з тим, морально-психологічний стан окупаційних військ низький. Біля Корюківки на Чернігівщині строковики ЗС РФ готові скласти зброю і здатися в полон. Сотні одиниць виведених з ладу броньованих машин і танків по всій території України покинуті вздовж доріг.

Станом на 18:00 втрати противника в особовому складі склали близько 4500 осіб. Знищено та пошкоджено літаків – 27 од (уточнюється), гелікоптерів – 26 од, танків ‒ близько 150 , ББМ ‒ понад 700 од., гармат – близько 50, один ЗРК БУК, РСЗВ БМ-21 Град – 4, 60 цистерн, 2 БПЛА оперативно-тактичного рівня, кораблі, катери – 2 одиниці. Буде ще. Підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій.

Головнокомандувач ЗС України Валерій Залужний говорить:

Нам протистоїть одна з найбільших армій світу. Але ми сильніші! І щодня наші лави міцніють. За 2 доби мобілізовано майже 100 тисяч громадян, з них половина – резервісти Сил Територіальної оборони ЗС України

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зазначив:

Я вітаю те, що члени Альянсу активізують підтримку України, надаючи додаткове військове обладнання, фінансову та гуманітарну допомогу. Самооборона є правом, закріпленим у Статуті ООН, і союзники допомагають Україні підтримувати це право. Це є чітким повідомленням про повну підтримку НАТО суверенітету і територіальної цілісності України

Єнс Столтенберг

Союзники НАТО посилюють свою політичну та практичну підтримку України поки вона продовжує захищатися від повномасштабного вторгнення Росії.

До України відправляються тисячі одиниць протитанкової зброї, сотні протиповітряних ракет, тисячі одиниць стрілецької зброї та запаси боєприпасів. Союзники також надають фінансову та гуманітарну допомогу на мільйони євро, зокрема, медикаменти, щоб допомогти українським силам.

Вже відправили або погоджують значні поставки військового обладнання в Україну:

  • Бельгія
  • Канада
  • Чехія
  • Естонія
  • Франція
  • Німеччина
  • Греція
  • Латвія
  • Литва
  • Нідерланди
  • Португалія
  • Румунія
  • Словаччина
  • Словенія
  • Сполучене Королівство
  • Сполучені Штати

Україна вже отримала критично важливу зброю, зокрема ракети Javelin і протиповітряні ракети від союзників по НАТО, а також мільйони євро фінансової допомоги.

Албанія, Болгарія, Хорватія, Данія, Угорщина, Ісландія, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Сполучене Королівство та Сполучені Штати пропонують гуманітарну допомогу або відкривають кордони для українських біженців. Хорватія, Польща та Румунія вже вітають українських біженців.

Італія також надає термінову фінансову допомогу українському уряду, а Туреччина поглибила свої оборонні зв’язки з Україною та запропонувала гуманітарну допомогу.

Ці додаткові внески спираються на багаторічну допомогу НАТО Україні. НАТО допомагає навчати, фінансувати та реформувати українські збройні сили та оборонні структури з 2014 року. У нинішній кризі Альянс допомагає координувати запити України на допомогу та підтримує союзників у доставці гуманітарної та нелетальної допомоги.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X