Почувайтеся, як удома: як у Ковелі зустрічають біженців

24.03.2022 о 08:19 · 5 хв читання
Фото: 12 канал

Прийняти та обігріти кожного, хто ледве втік з-під обстрілів, – завдання ковельських волонтерів, які щодня зустрічають сотні біженців просто на коліях залізничного вокзалу.

Детальніше про роботу волонтерів та як, попри сльози та розпач переселенців, вони тримають стрій – йдеться у сюжеті 12 каналу.

Чи не щодня у місто залізничників прибувають евакуаційні потяги. Для декого це лише проміжна станція, хтось лишається тут на кілька годин чи навіть днів, утім, усіх треба нагодувати і зігріти теплом та турботою.

Буває, що прибувають три потяги на день, буває один. Може із трьох вийти, припустимо, 150 людей, а буває, один привозить більше тисячі, двох, трьох тисяч людей

– розповідає волонтерка Катерина

На жаль, через обстріли іноді вдається забрати лиш кілька десятків людей. Проте місцеві волонтери з нетерпінням чекають усіх. Для цього щодня з різних куточків громади сюди звозять домашню випічку та гарячі обіди.

У нас є мікрохвильовки. Ми все підігріваємо. Є холодильники. Все, що тут є, ми зібрали просто по Ковелю своїми силами… Якщо люди говорять, що прямують далі, то складаємо із собою, якщо ні, то їдять тут

– каже волонтерка

Також тут частують гарячими напоями та можуть запарити діткам суміш. Окрім того, волонтери заздалегідь готують водичку, швидкий перекус та інші необхідні товари для тих, хто не має часу вийти. Усе це віддають просто у вагони.

Для діток з мамами облаштували окрему кімнату, де є місця для відпочинку, одяг та дитяче харчування.

Волонтери і годують переселенців, і бавляться з дітками, і самі беруться готувати їжу. Тут вони проводять чи не увесь свій час. Серед них є й ті, хто сам свого часу тікав від обстрілів. Євген, до прикладу, приїхав із Київщини і тепер чим може допомагає ковельчанам.

І хоч волонтерам доводиться, як то кажуть, днювати й ночувати тут – жоден з них ні на що не скаржиться. Запевняють, з усмішкою та теплом зустрічатимуть кожного приїжджого доки не настане мир.

Якщо переселенцям треба лишитися у Ковельській громаді більш ніж на кілька годин, то їх відправляють у місцеві школи. Там облаштували тимчасовий прихисток, де можна перепочити, випити чаю, поїсти та вмитися.

В одному з них побувала і знімальна група 12 каналу.

З душею віддаємося, бо співчуваємо їм, входимо в їхнє положення, допомагаємо чим можемо

– відгукується Любов Миколаївна про біженців

Вона – кухарка в одній із ковельських шкіл, де їх приймають на ночівлю.

Борщ – перша страва, друга страва – макарони, тут тушонка гріється, компот, чаї варимо

– розповідає жінка

У шкільних класах облаштували ліжкомісця. Тут їх 50.

Фото: 12 канал

Для цього ми залучили три кабінети… Тут є і бомбосховище, де можна цих біженців розмістити

– каже директор школи Василь Шворак

Для людей доступний санвузол, де також можна вмитися з дороги. Також посеред коридору стоїть столик, де є електрочайник, кава, чай та солодощі.

У перші дні, кажуть, у місцевих школах доводилося розміщувати сотні людей. Нині завдяки стабільній роботі евакуаційних потягів, які прямують прямо в Хелм, навантаження зменшилося. Тож працює три чергові заклади.

Стараються нагодувати, дати мінімум побутових вигод якихось, а головне – трошки розрадити, поговорити, бо люди приїздять налякані, дезорієнтовані, їм дуже важко. Вони мають мінімум речей із собою, як правило, з дітьми, везуть домашніх улюбленців

– говорить Світлана Верчук, яка курує тимчасові прихистки у школах

Деякі біженці шукають житло і лишаються в місті залізничників. Інші вже наступного дня їдуть за кордон, у безпечніші міста. Утім, у школах, запевняють, усіх намагаються прийняти якнайкраще.


Інформація для внутрішньо переміщених осіб, які прибули у Ковель

З допомогою чергових волонтерів, які зустрічають на залізничному вокзалі, ви можете дістатися до місць тимчасового перебування, де отримаєте необхідні умови для перепочинку: тел. координатора: (099) 184 41 89 — Світлана.

Наступного дня вам потрібно прийти у відділі обліку, розподілу й приватизації житла виконавчого комітету Ковельської міської ради (каб. 113), щоб зареєструватися. Працює щоденно з 09:00 до 18:00, субота – неділя: з 09:00 до 12:00.

Для заповнення реєстраційної анкети із собою мати документи, що посвідчують особу – паспорт, свідоцтво про народження дитини, водійські права тощо.

Реєстрація дозволяє отримати гуманітарну допомогу (одяг, продукти, засоби гігієни) в одному з трьох пунктів:

  • Палаці учнівської молоді імені Івана Франка, вул. Незалежності, 100 — з 09:00 до 18:00.
  • Палаці культури імені Шевченка, вул. Володимирська, 124 — з 10:00 до 20:00.
  • Дитячо-юнацькій спортивній школі імені Євгена Кондратовича, бульвар Лесі Українки, 9 — з 09:00 до 18:00.

Якщо ви вирішили залишитися в Ковелі, то отримати довідку внутрішньо переміщеної особи можна в управлінні соціального захисту населення, що на вул. Незалежності, 148, тел. (03352) 5-00-15.

Якщо ви шукаєте житло: залиште повідомлення про це на Гарячій лінії міського голови: 080 021 90 19.

Увага! Лінія приймає лише вашу заявку і передає перевіреним волонтерам, аби ви уникли шахрайства та ріелторів, які завищують ціни!

Якщо ви приїхали з дитиною, яка має обмежені фізичні можливості, звертайтеся в Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг): тел. (03352) 3-19-95, 5-14-35.

Чоловіки віком від 18 до 60 років, які прибули самі або з сім’ями, ЗОБОВ’ЯЗАНІ не тільки зареєструватися, але й стати на облік і отримати відповідний запис у військовому квитку у Ковельському об’єднаному міському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за адресою: вул. Грушевського, 12; тел. (03352) 5-02-33.

Це необхідно зробити не пізніше ніж через 7 діб з моменту, як ви приїхали в нашу громаду.

Документ мати при собі й пред`являти на вимогу поліції.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X