Польща вимагає штраф через поїзд «Здолбунів-Ковель-Хелм»

01.03.2021 о 09:17 · 2 хв читання
Фото: railway.lviv.ua

Рухомий склад, який курсував за залізничним маршрутом «Здолбунів-Ковель-Хелм», уже розібраний. А польська сторона судиться з «Укрзалізницею».

Про це стало відомо під час засідання постійної комісії обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства, – пише Юлія Малєєва у «Волинських новинах».

Зокрема, депутати обговорили виконання Програми розвитку інфраструктури у Волинській області на 2019-2022 роки, у тому числі й щодо пасажирських перевезень у області. Зокрема, депутати цікавилися, що зробили працівники облдержадміністрації, аби не допустити скорочення залізничних перевезень. Як зауважив депутат Іван Мирка, чимало рейсів на Волині скасували: це і рейковий автобус «Луцьк-Львів», і «Здолбунів-Ковель-Хелм», майже всі приміські поїзди, в київському напрямку також зменшився об’єм сполучень.

У відповідь на ці зауваження в управлінні транспорту та зв’язку розводять руками: мовляв, нічого не можуть вдіяти, адже це – справи «Укрзалізниці». Зі слів начальниці управління Наталії Остапкович, «Укрзалізниця» призупинила перевезення за багатьма напрямками у зв’язку з карантином. З облдержадміністрації, переконує, на підприємство зверталися не раз, але отримали відповідь, що відновлюватимуть рейси поступово.

А ось з рейсом «Здолбунів-Ковель-Хелм» ситуація ще складніша. Нагадаємо, під час пленарного засідання 4 чергової сесії Волинської обласної ради, 11 лютого, депутати ухвалили рішення про звернення до Міністра закордонних справ, Міністерства інфраструктури та «Укрзалізниці», Генерального консульства України в Любліні з проханням посприяти відновленню руху пасажирського поїзда сполученням «Здолбунів-Ковель-Хелм».

Він почав повноцінно курсувати з червня 2017 року. А вже влітку 2019-го цей потяг скасували. «Укрзалізниця» таке рішення мотивувала тим, що польські митники щоденно під час перетину кордону оподатковували дизельне паливо у баках поїзда на значні суми, якщо його обсяг перевищував 200 літрів. Згодом залізничники отримали чималий рахунок. Для того, щоб відновити рух поїзда, треба врегулювати питання оподаткування залишків дизпалива у баках.

Штраф цей українська сторона не сплатила, тож сусіди подали до суду.

«Здолбунів-Ковель-Хелм» зупинили, бо польська сторона наклала штрафи на більш як 1,6 мільйона злотих. На сьогодні наросла і пеня, яка складає не менше 1,6 мільйона злотих. Крім того, заборонені пасажирські перевезення до Польщі залізничним транспортом. А рухомого складу, який виконував ці перевезення, немає, він розібраний. І польська сторона подала до Європейського суду на «Укрзалізницю» щодо арешту майна, якщо не будуть виплачуватися ці штрафні санкції

– інформує Наталія Остапкович

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X