Про укладення договору дарування землі

Ковельський МЦ з НБВПД
17.03.2021 о 17:07 · 3 хв читання

Договір дарування – це домовленість, за якою одна сторона (дарувальник) передає або зобов’язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність.

Про алгоритм дій при укладенні договору дарування землі – консультує начальник Турійського бюро правової допомоги Анна Сидько.

Посвідчення договорів щодо дарування земельної ділянки, що підлягають державній реєстрації, здійснюється за місцезнаходженням (місцем реєстрації) цього майна або за місцезнаходженням (місцем реєстрації) однієї із сторін відповідного договору. Для цього необхідно звернутись до нотаріуса.

Якщо ж на території (районі), де ви проживаєте, немає державного нотаріуса, а земельна ділянка знаходиться в межах саме такого району і ви обоє проживаєте на території цього району, ви можете звернутись до приватних нотаріусів.

Для того, щоб здійснити такий правочин, Вам необхідно мати такі документи:

  • паспорт та ІДН сторін договору (а у разі спільної власності земельної ділянки – документи інших власників, а також нотаріально посвідчена згода на здійснення правочину);
  • якщо Ви є родичами, то потрібні документи, що підтверджують спорідненість( наприклад, свідоцтво про народження, свідоцтво про одруження, тощо);
  • документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку (державний акт, договір купівлі-продажу, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, тощо);
  • звіт про експертну оцінку земельної ділянки( можете замовити в Центрі надання адміністративних послуг послуг Турійської ОТГ);
  • довідка про відсутність будівель на земельній ділянці;
  • витяг з Державного земельного кадастру( також можете замовити в ЦНАПі).

На теперішній час нотаріус, посвідчуючи договір дарування земельної ділянки, одночасно реєструє в Державному реєстрі речових прав право власності на земельну ділянку на нового власника.

Слід зауважити, що при укладенні договору дарування, сторонами в якому виступають члени сім’ї першого ступеня спорідненості (до них, згідно із законодавством, відносяться батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені), то дохід, отриманий як подарунок, підлягає оподаткуванню за нульовою ставкою.

Також звертаю Вашу увагу, що дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування нерухомих речей чи іншого особливо цінного майна, якщо:

  • обдаровуваний умисно вчинив кримінальне правопорушення проти життя, здоров’я, власності дарувальника, його батьків, дружини (чоловіка) або дітей;
  • обдаровуваний вчинив умисне вбивство дарувальника, спадкоємці дарувальника мають право вимагати розірвання договору дарування;
  • обдаровуваний створює загрозу безповоротної втрати дарунка, що має для дарувальника велику немайнову цінність;
  • внаслідок недбалого ставлення обдаровуваного до речі, що становить культурну цінність, ця річ може бути знищена або істотно пошкоджена
  • дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування, якщо на момент пред’явлення вимоги дарунок є збереженим.

У разі розірвання договору дарування обдаровуваний зобов’язаний повернути дарунок у натурі.

Довідково:

Ковельський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Ковель, вул. Грушевського, 2. Тел. 5-30-63 (понеділок-п’ятниця – з 9:00 до 18:00).

Турійське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: смт Турійськ, вул. Луцька, 23. Тел.: (03363) 2-23-86 (понеділок-п’ятниця – з 9:00 до 18:00).

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X