Рада зробила крок до жорсткіших покарань за п’яне водіння
Сьогодні, 13 липня, Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт 2695 про посилення відповідальності водіїв за водіння в нетверезому стані та перевищення швидкості.
Рішення підтримали 282 народні депутати, пише «Українська правда».
Пояснюючи причини своєї законодавчої ініціативи, автори наголосили, що на сьогодні масштаби дорожньо-транспортного травматизму в Україні значно випереджають аналогічні показники більшості держав світу.
За їхніми словами, проєктом пропонується посилити відповідальність за порушення правил дорожнього руху, керування транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними судами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.
Зокрема, проєкт скасовує норми, що передбачають накладення штрафних балів, а також законодавчо закріплює можливість використання поліцейським технічних засобів відеозапису.
Новий законопроєкт не підвищує штрафи за п’яне водіння, вони лишаються у розмірі до 1200 неоподатковуваних мінімумів, але він додатково пропонує карати порушників адміністративним арештом на 10-15 діб, а також позбавленням права керування на строк від 3 до 10 років. Таке покарання водій може отримати, якщо вчинить порушення повторно протягом року.
За перевищення швидкості більш як на 50 км/год законопроєктом пропонується збільшити штраф з 30 до 200 неоподатковуваних мінімумів.
Депутати розкритикували законопроєкт. По-перше, було зауважено, що документ застарілий, адже був внесений ще в грудні 2019 року.
Нардеп від «Голосу» Олександра Устінова зауважила, що законопроєкт не вводить кримінальну відповідальність за пияцтво за кермом і навіть не підвищує штраф, проте він повертає поліції можливість зупиняти водіїв без причини і «ховатися в кущах».
На критику відповів заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. Він підкреслив, що законопроєкт, окрім іншого, передбачає підвищення штрафу за водіння без водійського посвідчення з 510 до 10 200 гривень. Крім того, за його словами, новий закон змусить відповідальних за п’яне ДТП з людськими жертвами відсидіти не 5, як зараз, а мінімум 8 років.
Що було раніше: Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков підписав розпорядження про скликання за вимогою президента другого позачергового пленарного засідання парламенту 13 липня для розгляду проєкту закону № 2695 щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху.
13 липня Президент України Володимир Зеленський прокоментував ДТП на Столичному шосе поблизу Києва, де нетверезий водій вилетів на зустрічну смугу, у результаті чого загинуло двоє дорослих і двоє дітей, і закликав посилити покарання для п’яних водіїв.
При цьому, як нагадує Суспільне, 2 липня 2020 глава держави підписав закон про скасування кримінальної відповідальності за кермування авто в нетверезому стані. Кримінальна відповідальність стосувалась не лише нетверезого кермування, а й допуску за кермо п’яного водія, відмова водія пройти медогляд на ступінь сп’яніння, вживання алкоголю водієм після ДТП, зупинки поліцією і до медогляду.
Коментарі