Росіянка 17 років живе у Ковелі: хоче, але ніяк не може позбутися російського громадянства

29.04.2024 о 12:53 · 3 хв читання
Фото: Суспільне Луцьк

35-річна Тетяна Винокурова – громадянка росії, яка 17 років тому переїхала на Волинь. Жінка має посвідку на постійне проживання в Україні, але у січні 2023 року у неї закінчився термін дії закордонного паспорта росії. Тепер за прострочений документ платить штрафи.

Про це повідомляє Суспільне, якому Тетяна Винокурова розповіла, що з 5 років виховувалася у дитячому будинку. 17 років тому в росії познайомилася з ковельчанином, вийшла заміж. Нині живе і працює в Ковелі, виховує трьох дітей, з чоловіком розлучена.

Перша спроба Тетяни Винокурової змінити громадянство

У 2013 році Тетяна Винокурова виготовила закордонний паспорт російської федерації та отримала посвідку на постійне місце проживання на території України. Тоді ж, з її слів, намагалася позбутися російського громадянства.

Я зверталася в консульство росії у Львові, щоб змінити громадянство. Юрист мені назвав чималу суму грошей, яку я маю заплатити, щоб вони зібрали всі документи. Для мене тоді це була непідйомна сума. Якби я знала, що почнеться війна, то звісно я б пробувала кожен рік

каже Тетяна Винокурова

За прострочений документ – штраф

У січні 2023 року у жінки закінчився термін дії закордонного паспорта російської федерації. З її слів, напередодні восени намагалася виїхати до Польщі, аби у російському консульстві оновити документ.

Але до Польщі мене не впустили. Наразі на території України закордонний паспорт неможливо зробити, бо тут закриті всі консульства росії. Але і виїхати теж не можу, бо термін дії паспорта закінчився

– говорить вона

Зі слів Тетяни Винокурової, у грудні 2023 року за прострочений закордонний паспорт російської федерації вона сплатила штраф – понад 3 тисячі гривень. Через пів року, якщо питання не вирішить, суму штрафу подвоять.

Не вибирала я там, де народитися, але дуже соромно, що з такої країни, яка на нас напала. Я проживаю в Україні, тут працюю і не збираюся звідси виїжджати. Я згідна взагалі відмовитися від цього громадянства, якщо є така можливість і отримати громадянство України

– зізнається Тетяна Винокурова

Які законні підстави для перебування іноземців в Україні

Для законного перебування на території України іноземці повинні мати чинний документ, що посвідчує особу та посвідку на проживання, розповідає начальник відділу Управління Державної міграційної служби України у Волинській області Микола Поліщук. З його слів, у разі втрати або закінчення терміну дії документа наступає адміністративна відповідальність.

Це стосується проживання іноземців та осіб без громадянства за недійсними документами або документами, термін дії яких закінчився. Мінімальний штраф – 3 400 гривень

– каже Микола Поліщук
Микола Поліщук / Фото: Суспільне Луцьк

Зі слів Миколи Поліщука, торік за порушення міграційного законодавства на Волині оштрафували понад 170 іноземців.

Якщо говорити про громадян російської федерації, дипломатичні установи країни-агресора не працюють на території України. Однак ці установи працюють за межами України. Зокрема, в Республіці Польща, Угорщині та Молдові

– говорить Микола Поліщук

Куди Тетяна Винокурова звернулася за допомогою

15 квітня 2024 року Тетяна Винокурова написала листа до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця, у якому просить допомогти розв’язати її питання.

Представниця Уповноваженого у Волинській області Юлія Спас телефоном Суспільному підтвердила, що лист до офісу омбудсмена надійшов. Зараз, з її слів, триває перевірка документів, а далі – розгляд самої справи, який займе орієнтовно 2-3 тижні.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X