Рятувальники виявили на Ковельщині палія, але його прізвище не розголошують

22.03.2022 10:58

Не зважаючи на численні застереження та заклики рятувальників – населення продовжує нехтувати заходами пожежної безпеки у екосистемах, у такий нелегкий воєнний час в нашій країні.

Про це «Ковель media» повідомляє Ковельське районне управління ГУ ДСНС України у Волинській області.

Зокрема, на території Ковельського району з початку року та станом на ранок 21 березня 2022 року виникло та зареєстровано 57 загорань сухої трави на площі близько 62 га, за минулий тиждень лише 38 пожеж, на площі близько 38 га.

Рятувальниками району постійно проводяться профілактичні рейдові заходи з метою попередження пожеж та їх розповсюдження в екосистемах, виявлення таких загорань сухостою та встановлення винних осіб, притягнення останніх до адміністративної відповідальності.

Зокрема, працівниками служби, за період 19-20 березня, під час рейдових заходів та по факту пожеж було виявлено осіб, які випалювали суху рослинність, а саме в:

  • с. Бережці, гр-ка Валентина С., 1946 р. н.
  • с. Туричани, гр-ка Валентина Г ., 1962 р. н.
  • смт Турійськ, гр. Сергій Л., 2001 р. н.
  • с. Вербка, гр. Володимир О., 1953 р. н.
  • с. Вербка, гр. Володимир Н., 1954 р. н.
  • м. Ковель, гр. Василь К., 1958 р. н.

Даних осіб було притягнуто до адміністративної відповідальності згідно статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у вигляді штрафу на суму 3060 гривень

– зазначає районне управління ДСНС

І це при тому, що 3 березня 2022 року внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану.

Так, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави абр інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, в тому числі й сухої рослинності.

Публікація за темою: Каратимуть як за диверсію: на Волині за добу – майже 20 пожеж від спалювання сухостою

Служба порятунку закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Перш за все, не слід випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

Пам’ятайте, що спалювання сухостою може спричинити тяжкі наслідки, такі як руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин, а також неконтрольоване поширення вогню може призвести й до масштабних пожеж торфовищ та лісових масивів. Як результат, на ліквідацію таких пожеж держава витрачає значні матеріально-технічні резерви, які у теперішній нелегкий час і так є дуже необхідними.

Нагадуємо, що за чинним законодавством, порушники правил пожежної безпеки нестимуть адміністративну та кримінальну відповідальність

– застерігають рятувальники

Фото Ковельського районного управління ГУ ДСНС України у Волинській області

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *