Сфера використання і ключові особливості вибору гарнітур

26.12.2023 о 10:39 · 2 хв читання

Гарнітури – гібридні пристрої, що являють собою навушники з вбудованим мікрофоном. Завдяки особливостям конструкції вони дають змогу звільнити руки під час спілкування для використання клавіатури та миші, ігрових контролерів, роботи з документами. Сьогодні на ринку є безліч моделей із різними розмірами та додатковими функціями. Перед тим як розглянути основні параметри, визначимося з тим, хто регулярно використовує гарнітури.

Хто використовує навушники з мікрофоном

Гарнітури є незамінним помічником у повсякденному житті для:

  1. Водіїв авто та велосипедистів. Для безпечного управління транспортним засобом руки мають бути вільними, але іноді необхідно відповідати на важливі виклики. Раціональне рішення – використання навушників із мікрофоном. Девайс дає змогу вільно спілкуватися, дивитися навколо та міцно тримати кермо.
  2. Звукорежисерів і діджеїв. Гарнітура звільняє руки для роботи з пультами, дисками, платівками, комп’ютерними аксесуарами.
  3. Вчителів, репетиторів і студентів. Це зручний інструмент для онлайн-уроків у скайпі, зумі та інших месенджерах.
  4. Працівників телебачення. Завдяки особливостям конструкції та технічним характеристикам, навушники з мікрофоном використовують у роботі ведучі телепрограм, спортивні коментатори, кореспонденти випусків новин тощо.
  5. Працівників колцентрів. Моделі з ергономічною конструкцією забезпечують високий рівень комфорту під час тривалих сеансів роботи.
  6. Геймерів. Використання навушників із вбудованим мікрофоном дає змогу не тільки керувати персонажами за допомогою різного типу контролерів, але й спілкуватися з партнерами в командних іграх.

На які критерії орієнтуватися

Вибираючи гарнітуру, рекомендуємо враховувати такі критерії:

  1. Зручність посадки. Конструкція пристрою має бути ергономічною, навушники не мають тиснути на голову та вуха. Найкращі моделі забезпечують максимальний рівень комфорту під час використання. Насправді цей аспект є найважливішим, оскільки купувати навушники з крутим звучанням, від яких болить голова, немає практичного сенсу.
  2. Амплітудно-частотні характеристики. Більшість сучасних моделей підтримують діапазон частот від 20 до 20000 Гц. На ширину діапазону впливає розмір мембрани, і що він більший, то чіткішим і насиченішим є відтворюваний звук.
  3. Відсоток спотворень. Від нього залежить чистота аудіо. Рекомендується вибирати моделі з рівнем спотворень до 3%.
  4. Опір (імпеданс) і чутливість. Більшість моделей гарнітур мають значення опору в діапазоні 16–30 Ом. Чутливість визначає поріг максимальної гучності. Радимо вибирати пристрої від 100 дБ.

Також варто звернути увагу на конструктивні особливості. Гарнітури з регулюванням положення мікрофона є зручнішими. Наявність знімних компонентів спрощує догляд за пристроєм. Для бездротових моделей важливе значення має радіус дії сигналу, для дротових – довжина кабелю, що постачається в комплекті.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X