Що відомо про жінку з Ковельщини, яка повернулася додому після власного похорону

20.09.2021 14:35
Фото: ТСН

У селі Грушівка Ковельського району додому повернулася жінка, яку родичі поховали 4 місяці перед тим.

Валентина Рижко пішла з дому два роки тому, її шукали усім селом, а рідні подавали до поліції заяву про її зникнення, – повідомляє «ТСН» з посиланням на сюжет телеканалу «Україна».

Жінка пішла з дому і зникла, а через деякий час зателефонували із поліції і повідомили про те, що на звалищі знайшли тіло невідомої жінки, яка підходить за описом. Родина Валентини поїхала на упізнання до моргу. У тому, що перед нею лежить її донька, засумнівалася тільки мами зниклої – Юстина.

Син, мій онук, невістка, зять, сказали, що то мама. Одягнена так само

– розповідає мама зниклої жінки

Ріст, волосся все підходило. ДНК експертизу ніхто не проводив

– розповідає брат Валентини

Жінку забрали, поховали та оплакали. А за 4 місяці із місцевої психіатричної лікарні зателефонували медики і розповіли, що в них проходить курс лікування Валентина Рижко. Вона надійшла у важкому стані, мала психічні розлади і не змогла розповісти нічого ані про себе, ані про рідних.

Зараз Валентина уже вдома. Син купив їй невеличкий будиночок, але документи на матір зробити не зміг, оскільки вона офіційно вважається померлою.

У Ковельській окружній прокуратурі кажуть, що претензій до поліції не мають, оскільки ДНК-експертиза не обов’язкова, якщо рідні упізнали тіло. Однак справу про смерть жінки, яку поховали замість Валентини, поновили.

На могилі Валентини її рідні зняли табличку з її іменем. Хто похований у могилі, наразі невідомо. Зараз на табличці на могильному хресті напис «Невідома особа жіночої статі». Правоохоронці провели ексгумацію тіла та взяли ДНК-зразки, які порівняють зі зразками у базі зниклих безвісти.

Валентина звернулася до суду про відновлення документів. Вже незабаром жінці видадуть новий паспорт.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.