Стіни у тріщинах та сиплеться штукатурка: грандіозний ремонт у Колодяжному зазнав невдачі

06.05.2022 16:55
Фото: 12 канал

Одну з масштабних реставрацій спіткала невдача. Йдеться про будинки Косачів у селі Колодяжному Ковельського району. На їх ремонт виділили майже 11 мільйонів гривень. Із плином часу вони почали фактично розсипатися, і врятувати цінну спадщину можна було тільки капітальним ремонтом. І вже навесні відвідувачів мали потішити оновленою експозицією. Та сталось не так, як гадалось.

Розколені бруси, щілини в підлозі та тріщини на стінах. Такий вигляд мають щойно відремонтовані будиночки Косачів у Колодяжному. На кінець травня тут уже мала бути нова експозиція. Утім, її ще навіть не можуть почати облаштовувати, – повідомляє 12 канал.

У грудні минулого року славнозвісні «сірий» та «білий» будиночки Косачів відреставрували у рамках президентської програми «Велике будівництво». Принаймні освоїти гроші і завершити роботи мали саме тоді. Та довго тішитися музейникам не довелося. Менш як за місяць почали помічати серйозні дефекти.

Фарба неякісна, і вже видно, що деревина чорніє. І тут так само. Дерево, наскільки я розумію, не було в сушці, і тому так розходиться і втрачає колір

– розказує директорка Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки Ольга Бойко

Претензій до робіт, кажуть, чимало.

Вікна не відкриваються, не закриваються добре, вони не герметичні, пропускають. Коли йде дощ, то повністю біжить по них вода. Фурнітура на вікнах іржава. Тут уже видно тріщини на вікнах

– каже директорка

Очільниця музею бідкається: стіни як ззовні, так і всередині будинку пішли тріщинами. Така ж доля і кафелю на грубці, який ще й нерівно поклали. Підлога, додає, залакована із брудом, і відчистити її тепер неможливо.

Фото: 12 канал

У підвальне приміщення, яке було так само реставроване, взагалі не можемо потрапити, двері не відчиняються

– зазначає директорка

За словами Ольги Бойко, роботи виконувалися поспіхом. Що помічали – одразу казали майстрам. Почався ремонт, до речі, тільки всередині серпня минулого року.

Невтішна ситуація і в «сірому» будиночку.

До бруса була оббита штукатурка і наново зроблено. І от все рушиться, тріщина пішла – і тут вже штукатурка почала сама падати, ми її тільки прибираємо

– демонструє зроблене Ольга Бойко

На реставрацію виділили майже 11 мільйонів гривень. Переважно це гроші з держбюджету і ще частинка з обласного. Оскільки залучили державні гроші, то все мало суворі дедлайни, і до кінця грудня об’єкт мали завершити.

Ці кошти нам виділили до 150-річчя і навряд чи нам колись ще виділять такі гроші. Це єдиний шанс, коли ми могли зробити таку грандіозну реставрацію… Я не дозволю собі відкривати в такому стані будинки, мені буде стидно перед відвідувачами

– стверджує директорка

Тож хотіли зробити все якнайкраще, щоб служило не одне десятиліття, і показати відвідувачам гарну експозицію.

До слова, реконструкцію будинків Косачів виконувала компанія «Житлобуд-2». Недоліків працівники не заперечують, втім, кажуть, за такий короткий час ідеально зробити запропонований обсяг робіт неможливо.

Є недоліки по вікнах, по деяких бетонних роботах, по столярці, вони зараз помаленьку ліквідовуються… Роботи проводилися у дуже зжаті строки і в зимовий період, а всі роботи були мокрого процесу: це були штукатурні роботи, це були малярні роботи. Бо є певний технологічний процес. Штукатурка перед малярними роботами повинна висохнути. В нас не було ні часу, бо договір закінчувався у грудні, там багато чого накладалося

– пояснює майстриня будівельної дільниці ТзОВ «Житлобуд-2» Галина Капризова

Виконавець робіт дає гарантію на 10 років і протягом цього часу зобов’язується тримати об’єкт на контролі та в разі потреби усунути недоліки. Тож працівники компанії вже найближчим часом обіцяють довести все до ладу.

Поділитися:

Коментарі

 1. Половину грошей залучили,а половину по кішенях.Так воно.є і так буде.Нічого неміняється

    1. Звичайно Зе, ви подивіться в Ірпені міст відновили” тільки завдяки ппотугам нашого презедента”

 2. Мала було часу? Договір закінчувався? А коли ви (ТзОВ “Житлобуд-2”) його підписували вас все влаштовувало ? І терміни? І виконання робіт в зимовий період? Ви повинні були дотримуватись технологічних процесів, а не розказувати зараз про те , що вам заважало…

  1. якщо ви працювали колись з бюджетом , то знаєте, що в нас в державі завжди і все так робилось , бюджетні гроші треба було освоїти до нового року , а якщо акти наперід закриєш , як колись голова колодяженської сільради то кру ще справу порушить. А тендер здобути це ще один квест , щоб виграти фірми, або домовляються про відкати , або дають таку низьку ціну в яку потім не в змозі вкластися , оскільки ціни на матеріали зростають постійно, а збільшити суму тендеру уже не можливо. От тому і матеріали беруться чим дешевше , і тех процес не завжди дотримується , щоб вкластись в терміни.

 3. НЕГАЙНО: Прорабу штраф, в підрядної організації забрати ліцензію на право виконання будівельних робіт, представника технічного нагляду в тюрму ! Інакше прогресу в державі НЕ БУДЕ !!!!!!!

 4. О, стара добра Україна, я за тобою вже сумувати почав). Ну що тут сказати, браво, як завжди, вищий клас, терміни, виконання, бюджет і ніхто не винен).
  А потім кажуть, давайте піднімати українську культуру, ну ми ж бачимо яке до неї відношення.

 5. За 11 млн можна було збудувати нові будинки. Програма “велике крадівництво”

 6. Слава Україні! Слава Нації! 💛💙
  і пиZдєць російській федерації..

 7. Звичайно Зе, ви подивіться в Ірпені міст відновили” тільки завдяки ппотугам нашого презедента”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.