Суд зобов’язав поновити на роботі митника з Ковельщини, якого торік затримали на хабарі

06.03.2024 о 10:54 · 4 хв читання

Головного держінспектора відділу контролю митної вартості управління митних платежів Волинської митниці Віталія Хмілярука, якого затримали під час отримання хабаря за імпорт товарів, зобов’язали поновити на посаді.

Про це повідомляє «Інсайдер Медіа» з посиланням на рішення Волинського окружного адміністративного суду під головуванням судді Олександра Лозовського.

У рішенні зазначають, що позивач вважає наказ Волинської митниці від 20 листопада 2023 року про припинення державної служби та звільнення митника протиправним і таким, що підлягає скасуванню.

Окрім того, позивач вказує, що ні оскаржуваний наказ, ні подання дисциплінарної комісії, яке слугувало підставою винесення наказу про припинення державної служби не містить жодних конкретних обґрунтувань його прийняття, будь-які відомості про те, що працівник митниці вчинив проступок проти інтересів служби взагалі відсутні, тобто відсутній факт будь-якої протиправної поведінки.

Нагадаємо, як інформували в СБУ, очільник відділу в обмін на гроші обіцяв імпортерам не створювати бюрократичні перешкоди під час митного оформлення їхніх вантажів. Плата за таку «послугу» становила 200 доларів США за кожен автомобіль, що ввозив товари. Митників Віталія Хмілярука та Віталія Бортника (начальника ВМО №1) затримали 14 вересня 2023 року на «Ягодині».

Варто зауважити, що суддя Олександр Лозовський не погодився з висновками митного органу та констатував, що дисциплінарні проступки Хмілярука не є вчинками, які дискредитують систему митних органів, відтак, це не може бути підставою для звільнення.

З досліджених матеріалів справи слідує, що ані оскаржуваний наказ, ані подання дисциплінарної комісії не містить жодних конкретних обґрунтувань та пояснень щодо порядку визначення та/або виду характеру, нібито вчиненого позивачем дисциплінарного проступку та способу його врахування при визначенні виду дисциплінарного стягнення; характеристики обставин, за яких нібито вчинено порушення та спосіб їх врахування при визначенні виду дисциплінарного стягнення; обставин, що пом’якшують чи обтяжують відповідальність за, нібито вчинення описаних порушень та способу їх врахування при визначенні виду дисциплінарного стягнення; результатів оцінювання службової діяльності головного державного інспектора відділу контролю митної вартості управління митних платежів, контролю митної вартості та митно-тарифного регулювання ЗЕД Волинської митниці Хмілярука В.С.; наявності заохочень та стягнень та ставлення Хмілярука В.С. до державної служби; будь-які відомості про те, що Хмілярук В.С. вчинив проступок проти інтересів служби взагалі відсутні, тобто відсутній факт будь-якої протиправної поведінки

– йдеться у рішенні суду

На думку суду, митний орган не дослідив та не зазначив, яка складова чи зміст вчиненого позивачем дисциплінарного проступку свідчать про порушення Присяги держслужбовця та які наслідки вчинення таких дій, що настали, можуть свідчити про необхідність застосування до позивача найсуворішої міри відповідальності, як державного службовця.

Суддя Олександр Лозовський

Враховуючи, що звільнення за порушення Присяги є найсуворішою санкцією відповідальності державного службовця, суд зауважує, що у спірному наказі не наведено достатніх мотивувань, чому саме ймовірне порушення позивачем норм законодавства кваліфіковано як порушення Присяги, а не як дисциплінарне правопорушення. Спірний наказ не містить обґрунтованих мотивувань того, яким чином дії, вчинені позивачем, є такими, що підривають довіру до Волинської митниці як до носія влади та дискредитують систему органів Держмитслужби

– зазначається у рішенні

У суді наголошують, що встановлені за результатами дисциплінарного провадження дисциплінарні проступки, які проявились у порушенні Хмілярука присяги державного службовця та дії, що шкодять авторитету державної служби, не знайшли своє підтвердження під час розгляду цієї адміністративної справи та не є вчинком, який дискредитує систему митних органів, відтак, не може бути підставою для звільнення.

Отож, суд визнав протиправним та скасував наказ Волинської митниці про звільнення Віталія Хмілярука з посади. Його поновили на посаді головного державного інспектора відділу контролю митної вартості управління митних платежів, контролю митної вартості та митно-тарифного регулювання ЗЕД Волинської митниці з 23 листопада 2023 року.

Проте рішення можна оскаржити в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги.

Варто зауважити, що Київський апеляційний суд відмовився повернути митнику позашляховика «Range Rover», 11 380 гривень та 6 800 доларів США, які вилучили під час затримання.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (11)
  1. І ще кажуть йди воювати за державу… за яку бл*ть державу, хлопці гинуть поки ці покидьки крадуть і будуть красти… єб*в тут жити в тій країні при першій же можливості виїду за кордон і все

    1. Немає за кого іти воювати тим більше відавати життя тут нічого як було так не зміится! Під час війни ще більше корупція розвелась!

  2. Щодо митників, то судові справи завжди передбачувані… Слава Україні!

  3. З тих хабарів митникам мають прибуток і вищі чинуші. Хто тут ще має сумнів? Робите народ дурними і сліпими?

  4. Немає і не буде в Україні правди ,поновили хабарника у вас є у когось розум, чому не дати цьому хабарнику повістку тільки не у прикордонники а наприклад у 14 бригаду

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X