Судили шпигуна з Білорусі, який повідовляв про військових у Ковельському районі

18.08.2022 11:08
Фото: СБУ

Чоловік в перший день війни повідомив білоруські спецслужби про переміщення військової техніки у Ковельському районі.

Як йдеться у вироку Луцького міськрайонного суду, на співпрацю з білоруським Комітетом державної безпеки та Державним прикордонним комітетом Юрій Корінь погодився ще до початку повномасштабного вторгнення. У перший день війни йому поставили завдання зібрати інформацію про розгортання військ на території Волинської області. Крім цього, чоловік мав поінформувати про настрої населення, – повідомляє сьогодні Zaxid.net.

Відомо, що у той день чоловік перебував у Шацьку. Там він помітив колону української військової техніки. Інформацію про її переміщення чоловік через додаток WhatsApp надіслав працівнику білоруської спецслужби.

За яких обставин вдалось затримати чоловіка, наразі невідомо. Його дії кваліфікували за ч. 4 ст. 27, ч. 1 ст. 110 КК України (Пособництво у вчиненні дій, спрямованих на зміну меж території та державного кордону). Про чоловіка відомо, що він уродженець села Дрочево Малоритського району Брестської області Республіки Білорусь, має на утриманні дитину, працює продавцем у Бресті.

22 липня чоловік підписав з прокурором Олегом Костюком угоду про винуватість, у якій визнав себе винним та зобов’язався співпрацювати з правоохоронними органами щодо викриття осіб, які загрожують безпеці України. Суддя Ігор Ясельський цю угоду затвердив. Відтак Юрію Кореню призначили п’ять місяців арешту без конфіскації майна. За проведені експертизи він повинен заплатити понад 6 тисяч гривень.

Із 19 серпня 2022 року вважати, що обвинувачений Корінь Юрій Іванович повністю відбув призначене цим вироком покарання, у зв’язку із чим підлягає звільненню з-під варти

– йдеться у вироку
Поділитися:

Коментарі

  1. Подарунок шпигуну від прокурора та судді замість довічного ув’язнення.

  2. Ви шо там блять їбанулись ? Від цього підараса залежало життя 100-200 людей а йому 5 місяців і 6 т грн блять уйобки

  3. да….військовослужбовець в СЗЧ-це кримінал і ув”язнення до 3-5 років, а білоруському шпигуну-5місяців, лафа, ото наш самий “гуманний” суд !

  4. Он в Луцьку поліцейська скотинка забрала в бабусі 80-річної городину через “торгівлю в невстановленому місці”. Ще й хизується, що “зробила все по закону” і матеріали на бабцю передасть до суду. Попаде справа Ясельському – засудить, бо бабця злочинець неабиякий, не те, що білоруський шпигун…

  5. Всмислі він вже на свободі?? Прикалуєтесь? Покажіть цю морду і де він живе, йому пи*да

  6. Яка тарифна ставка за такий вирок в кацапських рублях? Кому платити, назвіть прізвище “рішали”. Чи можна прямо судді і прокурору?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.