Тероборонівця з Ковельського району звинуватили у незаконному зберіганні боєприпасів

05.04.2024 о 10:21 · 3 хв читання
Фото: ТРК «Аверс»

Тероборонівця з Ковельського району правоохоронні органи звинуватили у незаконному зберіганні боєприпасів. Зброю виявили у нього вдома. Річ у тім, що волинянин Віталій Тарасюк в перші дні повномасштабної війни очолив взвод добровольців у теробороні. Каже, що військові дали деякі боєприпаси. А вже через кілька місяців до нього прийшли з обшуками й завели кримінальну справу.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «Аверс».

Віталій Тарасюк згадує, що відбувалося на державному кордоні з білорусією у перші дні повномасштабного вторгнення російських окупантів.

П’ятнадцять кілометрів – у нас було два прикордонники на допомогу, в яких була одна граната, два автомати й по два магазини. Все. Лінія оборони, коли почалася агресія… Ми виходили приблизно 100 метрів до кордону, де вони стояли. На моїй позиції стояли три «Гради», зліва біля вишки – танки. Вони на ніч заводять, світло включають і в наш бік гудуть, щоб так на психіку тиснути. Вони нас бачать, ми їх бачимо. Вони могли б стріляти, чекали наказу

– каже Віталій Тарасюк

Він одразу став командиром добровольчого взводу тероборонівців на Ратнівщині, бо ж чи не єдиний у громаді, хто мав бойовий досвід. Каже: завданням було відвернути на себе удар, аби люди могли евакуюватися.

Потрібно було виконати завдання, щоб потриматися мені хвилин 20, і щоб зуміли вивезти людей в підготовлені укриття з трьох сіл: Залухів, Межисить, Оріхове. Я на той час командував, мені треба було зброю. Дайте мені міни, дайте мені розтяжки, дайте гранатомети. Я з автоматом нічого не зроблю. Я покладу людей за п’ять хвилин і все

– сказав на суді Віталій Тарасюк

Чоловік говорить, що військові дали йому трохи боєприпасів, а вже через кілька місяців на Віталія Тарасюка відкрили кримінальну справу, мовляв, він не має дозволу на зберігання зброї.

Був дозвіл на зброю, а саме АК-74 та боєприпаси до нього. Будь-яких дозволів на інше озброєння, в тому числі вилучене за місцем проживання обвинуваченого, не надавали. Про наявність озброєння, яке було виявлено за місцем проживання Тарасюка, а саме протитанкові міни, гранати, тротилові шашки, реактивна протитанкова граната, більшість членів та командир ДФТГ не були повідомлені

– наголошувала прокурорка Оксана Яковлева
Оксана Яковлева / Фото: ТРК «Аверс»

Суд першої інстанції виправдав чоловіка, мовляв, він діяв у стані крайньої необхідності. Однак сторона обвинувачення із таким вироком не згодна: вважають, що чоловіка треба посадити на чотири роки в тюрму.

Своїми діями я не міг заподіяти шкоди інтересам нашої держави. Шкода, яка йшла на нас, була в тисячу разів більша. Яку я міг становити загрозу нашій державі? Я діяв тільки в її інтересах. Я законослухняний громадянин, мене всі знають як чесну людину. Живу за кілометр-півтора від державного кордону України з білоруссю. Сьогодні загроза не поменшала ні на відсоток, а тільки збільшується. У нас сьогодні інтенсивно будують лінію оборони

– акцентував Віталій Тарасюк

Захисниця Віталія Тарасюка каже: він і зараз тренує ратнівських тероборонівців, тричі просився в ЗСУ, але після поранення в АТО у 2014 році його виключили з військового обліку.

На сьогодні він також проводить навчання з односельцями, навчає їх військової справи

– переконує захисниця Віра Токарська

Готувався і буду готуватися. Як тільки я перестану це робити, вони прийдуть і вб’ють нас. У нас немає вибору. Якщо ми програємо цю війну, нам не пробачать наші діти та внуки. А про нас вже через десять років ніхто не згадає

– вважає Віталій Тарасюк

Колегія суддів Волинського апеляційного суду уважно всіх вислухала, порадилась і теж одностайно виправдала чоловіка – він буде на волі.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (4)
  1. Отих о недополіцейських недослідчих недопрлеурорів.узяти виділити по пістолету й на передову проти гармат танків та автоматів. Нехай там покажуть свою прить та героїзм.

  2. Видно що харю напас на краденому, заховав і потім продасть, на нари хапугу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X