Тренер вищої категорії служить командиром роти вогневої підтримки Ковельського батальйону 

23.07.2023 о 14:19 · 4 хв читання

Правду кажуть, що справжній тренер це другий батько для всіх своїх підопічних, отже знайомтеся – тренер вищої категорії, командир роти вогневої підтримки Ковельського батальйону однієї з бригад Сил ТрО ЗСУ капітан Віталій.

Спортсмен з дитинства, під час навчання у Одеській державній академії будівництва та архітектури продовжив займатися спортивними єдиноборствами, а одразу по закінченню вишу та переїзду на Волинь вирішив спробувати себе у ролі тренера. Робота сподобалася, тож з часом чоловік закінчив і Інститут фізичної культури та здоров’я СНУ імені Лесі Українки, – пише Олексій Шаблій для АрміїInform.

Довелося все робити з нуля. Починали з французького боксу «сават», потім у зв’язку з популярністю перейшли на кікбоксинг WAKO. Спочатку наш клуб працював на громадських засадах, а коли вже з’явились результати – місцева влада запропонувала співпрацю

– згадує Віталій

Для того, щоб мати можливість шукати талановиту молодь, Віталій відкрив безоплатну секцію кікбоксингу на базі Дитячо-юнацької спортивної школи імені Євгена Кондратовича у Ковелі. Там мали можливість займатись усі охочі, навіть діти, яких «виховувала» вулиця, але саме на них тренер і робив акцент.

Мотивація та бажання для того, щоб реалізувати себе в житті, в таких «бурсаків», як їх називали інші тренери, вища за тих, хто закінчує школу та має можливість вчитись далі. Моя вища категорія тренера це результат високих досягнень моїх підопічних. Здобутки рівня всеукраїнських та міжнародних змагань прийшли вже, коли я працював у клубі за підтримки міської федерації.

– наголошує Віталій

Серед вихованців чоловіка були не тільки призери і чемпіони кубків України, але й призери кубків і чемпіонатів Європи та світу. Це Роман Кухта, Ян Варакін, Роман Вдовиченко, Володимир Скоповський, Дмитро Галейда, але найуспішніший серед них Юрій Зубчук – «срібний» призер чемпіонату Європи та триразовий «срібний» призер чемпіонатів світу. Наразі дехто з хлопців «волонтерить» та допомагає зокрема і підрозділу свого тренера, але є і ті, хто боронять нашу країну зі зброєю в руках.

Свого першого бойового досвіду Віталій набув у 2015 році, коли за мобілізацією прийшов служити в окрему механізовану бригаду імені князя Романа Великого. Там він здобував нові для себе практичні військові знання, доріс до командира роти вогневої підтримки та у 2016 році звільнився у запас. Коли почалась широкомасштабна агресія рф проти України, чоловік сам прийшов до військкомату та потрапив до Ковельського батальйону окремої бригади ТрО, де служить і на цей час.

Як тренер я розумів, що найголовніше для ефективної командної роботи це психологічна сумісність воїнів у колективі. Мені сказали, що я можу вибирати людей з будь-якого підрозділу, та розуміючи, що навчити особовий склад стріляти легше, ніж злагодити підрозділ, формував розрахунки, по-перше – з тих, хто мав досвід роботи з тією зброєю, яку нам повинні були дати, по-друге, з тих, хто з цими людьми був в нормальних відносинах і, як показав час, коли ми почали воювати, не помилився.

Я одразу сказав підлеглим – головне витримати перший бій. Під час першого штурму ворог на бронетехніці зайшов у яр, де їх не було видно, потім висунувся на 50 метрів та почав насипати з гранатометів та кулеметів. росіяни намагалися зайти з флангу, але завдяки правильному розташуванню людей та гарній роботі нашого мінометного розрахунку всі їхні спроби вибити нас з позицій були марні

– говорить військовослужбовець

Коли ми запитали у Віталія, яка річ йому болить найбільше за цей час, він, трохи помовчавши, сказав, що це загибель його підлеглих. За час боїв його підрозділ втратив вже трьох хлопців, одним з яких був його учень, на ім’я Олександр.

Він був дуже перспективним спортсменом та, мабуть, фізично найсильнішим в нашому підрозділі

– розповідає ще один учень Віталія, навідник кулеметного відділення молодший сержант Юрій

Юрій разом з Олександром свого часу прийшов до підрозділу під командуванням їхнього тренера. До служби в армії Юрій вісім років займався кікбоксингом та отримав спортивне звання – «кандидат у майстри спорту України».

У бою я себе відчуваю як риба у воді й це також завдяки заняттям спортом. Звісно, дуже допомогла військова підготовка, яка була на Волині, але загартованість, щоб почувати себе впевнено, «на адреналіні», я отримав, коли займався кікбоксингом

– наголошує Юрій

Поки Віталій стоїть на захисті нашої країни, його вихованці, які вже «міцно», як-то кажуть, стоять на ногах фінансово, підтримують клуб та приводять займатися кікбоксингом вже своїх дітей. Учні, які залишились вдома на Волині, продовжують тренуватись та бережуть клуб до повернення тренера. У проміжках між виходами на позиції тренер знаходить час, щоб висилати їм програму підготовки на тиждень. Загалом у Віталія програма розписана на 3 роки для кожної вікової групи, а для професійних спортсменів окремі загальні й індивідуальні плани.

Завдяки тому, що зараз хлопці тренуються за планом, після мого повернення ми за пів року або рік знову почнемо активно виступати на змаганнях

– ділиться своїми планами чоловік

Своїм прикладом Віталій доводить важливу місію професійного досвіду справжнього тренера в житті своїх солдатів і спортсменів для перемоги та майбутнього України.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X