У церкві УПЦ «МП» відмовили у молитві за упокій Героя, бо його відспівували в ПЦУ

12.06.2024 о 12:00 · 2 хв читання
Джерело: видання «Конкурент»

У Ковельському районі у церкві УПЦ «МП» села Столинські Смоляри Рівненської громади відмовили у записці за упокій Героя Смолярчука Олександра Миколайовича, оскільки його відспівували в Православній церкві Україн, а точніше у храмі святого Архистратига Михаїла міста Любомль.

Про це 11 червня у Фейсбуці повідомила вдова воїна Катерина Смолярчук, – інформує видання «Конкурент».

Сьогодні в мене буде коротенький пост, це звернення до певного кола осіб, а точніше Столинсько-Смолярської громади. Вчора я почула дещо, що не дає спокою, що обурило мене, нашу сім’ю. Я не збираюсь мовчати… Днями в церкві УПЦ МП села Столинські Смоляри хотіли подати за упокій душі мого коханого, підполковника Смолярчука Олександра Миколайовича, на що отримали відповідь, що не впишуть, оскільки мого чоловіка відспівували в ПЦУ, а точніше Церква святого Архистратига Михаїла міста Любомль. Я як це почула, мене розірвало на шматки… 

– йдеться у повідомленні

Вона зазначила, що її чоловік народився у селі Столинські Смоляри, зростав, прислуговував у церкві, а старший син хрещений в цьому храмі. Також додала, що її свекор Микола Іванович і свекруха Галина Григорівна долучались до будівництва, певний час квартирували теперішнього священника.

А зараз, ви вирішили, що маєте право таке робити… Ганьба всім, хто причетний до цього, ганьба тому, хто це сказав, ганьба тому, хто це чув і змовчав, ганьба вам усім, що допустили це у своєму селі 

– дописала жінка

Підполковник Олександр Смолярчук загинув 17 лютого 2024 року у місті Куп’янськ Харківської області.

Він лишив найцінніше – свою сім’ю і полинув до Бога. Може ще мені скажете, що в нього не упокоєна душа, бо його поховали в ПЦУ, або його треба ще раз у вас відспівати, щоб ви могли молитись за нього. Я не бажаю, щоб ви в себе в храмі згадували його ім’я. Люди схаменіться, розплющте очі, що у вас робиться під носом. За що гинуть наші українські воїни, за те, щоб потім їх вважали не достойними московського патріархату. Нікому не дозволю, якось осквернити пам’ять про мого коханого Сашу. В нас багато рідних, близьких і друзів, які подали за спокій душі по церквах, монастирях в Україні і поза її межами, дякую їм за це.

P.S. Вірю, що кожен отримає за своїми вчинками… Гляньте ще раз в Сашині очі, можливо, ще когось проснеться совість 

– додала вона
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (35)
 1. А чому не подають за упокій в тій церкві де хоронили? Якщо вже така ненависть до УПЦ то чому туди взагалі йти?

   1. До чого тут свій Бог? Нормальні люди де хоронять там і за упокій подають.

    1. То він значить за упеце, типу не емпе не загинув, за них життя не віддавав, не пішов їх захищати?
     Типу його смерть їх не стосується? Ви себе чуєте зі сторони взагалі, москальня кончена, що ви мелете?

  1. А , як на Паску бігають на кладовищі, то і взагалі нічого не питають .
   А тут диви)

 2. от просто цікаво а звітки в церквах (будь яких патріархатів) знають кого в кій церкві відспівували чи хрестили. А для цього чоловка нехай його душа спокійно спочиває а раю

 3. Ганьба всім тим, хто годує московських попів в Україні. Якби не годувапи, те кремлівське кодло здохло б саме по собі.

 4. Тупі українці які ходять в УПЦ.
  Вони думають, що знайшли
  правильнішого Бога чи як
  їх зрозуміти ?
  Чи в ПЦУ моляться іншому Богу?
  Чи УПЦ не має відношення
  до расєї ?
  Чи не москалі клаті вбивають
  наших синів та дочок ?
  Чи не москва хоче знищити
  нас як націю ?
  Чи вони в рай , а інші в пекло ?
  Дурні, тай годі !

 5. Ідіть до штундів і їх попросіть помолитися і почуєте відповідь. Правильно сказали вище, де хоронили, там і за упокій подають.

 6. Релігія не здатна зупинити будь-яке зло. Війна показала, що світова релігія не має жодного впливу на будь-які події. Де Бог, якщо в страшних муках гинуть діти? Де Бог, який дозволяє наближеним до влади особам збагачуватись на війні? Де Бог, який не втручається у свідомість людини, від дій якої гине інша людина? І останнє: чому всі попи такі вгодовані?..Є всі підстави вважати, що це дійсно опіум для недолугих.

 7. Попросили ” штундів ” провести
  похорон і не відмовили.
  Все зробили по своєму і проблем
  не було.
  Звертайтесь ніхто не відмовить.

  1. Можливо,але не один штунд не піде не в пцу ні в УПЦ подавати записку за упокій

 8. Моя жінка подавала за упокій мами ітата в пцу хоча іх хорони в селі в упц в церкві ніхто навіть іне питав хто іде хоронив просто пан отець зробив свою ррботу і все треба слугам божим з упц мп просто бути людьми богу молятьсЯ а роблять не по божому

 9. Знаю один випадок,коли хлопець наклав на себе руки і його мати хотіла,щоб сина відспівав священник. В УПЦ їй відмовили , а от в ПЦУ згодилися поховати. Колись давно самогубців священники не відспівували і навіть хоронили їх не на кладовищі а поза огорожею кладовища. В ПЦУ можливо все. Там законів нема.

  1. Гуглиш про сина відомого кацапського кіноактора Валерія Золотухіна 27-річного Сергія. Він покінчив життя самогубством, але особисто Гундяй благословив відспівати його в церкві на прохання популярного і відомого на всю расєю татуся.
   Благословив і оком не моргнув, начхавши на всі канони православні.
   Так що не треба тут співати про ПЦУ, ждуняра ти кацапська.

 10. Бог один. З цим мабуть погодяться
  всі. Але так склалося що в різних
  куточках землі моляться по різному
  і звертаються до бога в тій чи іншій
  формі. Але ж суть одна.
  Все інше надумане людьми, щоб
  тримати той чи інший народ під
  своїм контролем. Тому і виникають
  такі релігійні конфлікти які деколи
  переростають у насильство.
  А ті що контролюють це, сидять
  і посміхаються і смикають за
  ниточки далі управляючи людьми.
  Очевидно , що живучи на цій
  землі, будучи українцями, потрібно
  ходити в ПЦУ. Це сприятиме зміцненню України як держави і сприятиме процвітанню України.
  І знову ж, цим повинні керувати
  ті хто при владі і зрозуміти всі
  хто живе в Україні.
  Чим більше будуть сваритись
  Українці це тільки на руку нашому
  ворогу – москалям.
  Скажіть що я не правий ?

 11. Знаєте приказку? Зі своїм уставом в чужий монастир не ходять! Ось і все. Тут вона майже в буквальному сенсі. Відспівали в ПЦУ, а приходять вчити життю УПЦ? Та це галіма провокація. Щоб потім захопити храм.

  1. Ви праві на 💯 Коли у людини горе, біда, вона якщо дійсно віруюча то йде до церкви і там молиться.

  2. На рахунок статуту (уставу) так от в православній вірі він теж є – Типіконом зветься, почитайте дуже повчальна література

 12. Дибіли, що значить “захопити храм” ?
  Розвалити, перенести, перебудувати,
  що з храмом стане ?
  Можливо десятка чи двацядка чи
  приближені постраждають ???
  Для простого вірянина прийти і
  помолитись без різниці повинно
  бути. А хто зацікавлений той
  кричить більше всіх.
  Думає що від корита церковного
  відлучать

 13. А євреї розумніші українців один томос дав другий свята переніс а народ сам один одного загризе і будуть безвірні а самі мінори ставляють вони нашими руками знищують православ’я

 14. Спостерігаю я за цим шапіто, ще із дня поховання цього “Хероя”, хотілося б запитати у дружини , коли твій чоловічок щомісячно збирав готівку з “валютчиків” на Волинській митниці, ти напевно думала, що це нормально, і звичайно нічого не знала! А тепер пишеш, як несправедливо ібійшлися із твоїм чоловіком! Ну що, все стає на свої місця, тепер ти і твоя родина навіть для духовенства “НІХТО”.

 15. Ти про що пиздиш чучало? Московська сволота обезголовлює наших воїнів,а ти сука диванна ще рота відкриваєш.Підніми свою сраку ,візьми зброю в руки і йди воюй.Це яку ти тварину називаєш “духовенством”-запроданців московських які моляться за кірюшу,що благословив обезголовлювати наших захисників і не можуть навіть свого поганого рота відкрити у молитві.А ти підарас в час війни пиздиш щось про митниці і валютчиків.Не висирами своїми красуйся,а піди на війну і хоч соту часточку зроби того що цей воїн.

 16. А , що , не подобається правда про “Хероя” ну тоді розкажи, що цей ” воїн” зробив, худоба неосвітчена!!!!!

 17. Він присягу давав, коли йшов у органи, був на державному забезпеченні, захищати Україну це його обовʼязок, він захищав вас , а не мене, я давно проживаю в іншій державі, і маю інше громадянство!!!!

 18. Коли до вас , прийдуть його колегі з військової поліції і будуть дертися в оселю, а по закону вони матимуть право це робити, от тоді я побачу , що ти миш сірогорба будеш писати !!!!!!!

 19. Добре пиздіти за поребрика сєпар кончений.Боїшся за свою дупу!От і сиди в своїй сраній оселі і бійся,бо тобі є чого боятися.А воїну який віддав своє життя за Україну слава! І не тобі піздорванцю його судити…

 20. То чому ж ви , патріоти не вийдете і не розженете попів , які сидять у вас під носом уже стільки років, а інша біомаса ходить у їх церкви ! Тупе бидло, яке нічого не варте , просрало свою країну, привело до влади окурка, тішиться , що відповість мені . Ви свої зуби хоч до коріння постерайте , мені на вас плювати .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X