У Ковелі держвиконавців звільнили через знищення речових доказів

06.07.2020 о 13:57 · 4 хв читання

Керівництво Ковельського відділу державної виконавчої служби звільнили за перевищення службових повноважень, але експосадовці звернулися із позовами до суду.

20 лютого 2019 року оперативні співробітники Північного регіонального управління Державної прикордонної служби на залізничному вокзалі міста Ковеля затримали чотирьох ковельчан при спробі завантаження тютюнових виробів без акцизних марок у поїзді «Варшава-Київ».

Контрабандисти планували під час руху поїзда приховати контрафактні цигарки у вагонах та перемістити через Державний кордон до Республіки Польща.

На місце події було викликано слідчу оперативну групу від Ковельського відділу поліції для проведення слідчих дій.

Загальна кількість вилучених тютюнових виробів склала 11 210 пачок.

4 липня 2019 р. до Ковельського міськрайонного відділу державної виконавчої служби надійшов лист від Ковельської місцевої прокуратури за підписом прокурора Надії Романюк з проханням організувати знищення речових доказів, які відносяться до вилучених з обігу товарів – саме тих тютюнових виробів у кількості 11 210 пачок «Marvel» різних марок.

До листа додавалась ухвала слідчого судді Ковельського міськрайонного суду Сергій Панасюка від 02.07.2019 р. у справі № 159/736/18, згідно з якою суд надав дозвіл на знищення цих речових доказів у кримінальному провадженні № 42018031110000010, а організацію проведення доручив співробітникам Ковельського МРВ ДВС ГТУЮ у Волинській області.

5 липня 2019 р. комісія у складі начальника Ковельського МРВ ДВС Віталія Сарапіна, його заступника Дмитра Мацюха та головного державного ревізора-інспектора відділу погашення боргу Ковельського управління ГУ ДФС у Волинській області Сергія Ілюшика прийняла рішення провести знищення конфіскованого судом майна на полігоні твердих побутових відходів, який знаходиться в урочищі «Люблинець» в межах Зеленської сільської ради Ковельського району.

Рішення комісії було оформлене протокольно та затверджене Віталієм Сарапіним. Цього ж дня, тобто 5 липня, вказані у виконавчому документі речові докази знищили на полігоні шляхом спалювання, про що складено відповідний акт. 8 липня Дмитр Мацюх підписав постанову про закінчення виконавчого провадження.

Начальник відділу виконавчої служба та його заступник вважають, що їх дії були вчинені на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Законом України «Про виконавче провадження» та постановою КМУ від 11.07.2002 №985 «Про затвердження Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби».

Однак начальник управління ДВС Головного територіального управління юстиції у Волинській області Сергій Гураль ініціював проведення службового розслідування дій посадовців.

У 2019 році Віталія Сарапіна та Дмитра Мацюха було звільнено із займаних посад наказом начальника ГТУЮ у Волинській області Валентина Кухарика за перевищення службових повноважень, відповідно до низки статей Закону України «Про державну службу».

Віталій Сарапін та Дмитро Мацюх звернулися із позовами до суду, в яких просили визнати накази про звільнення протиправними, скасувати їх, поновити на посадах та стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу.

Позивачі вважають, що усі дії та висновки дисциплінарної комісії є такими, що не відповідають вимогам закону «Про державну службу», внаслідок внесених змін у закон та втратою з 25.09.2019 р. повноважень дисциплінарною комісією на проведення службового розслідування щодо них.

Управління юстиції позови не визнало. Мовляв, під час перевірки виконавчого провадження № 59466095 з примусового виконання ухвали по справі №159/736/18 встановлені порушення вимог пунктів 3, 5, 6, 7 частини першої статті 4, частини першої статті 3, частини четвертої статті 4, пункту 1 частини другої статті 18 Закону України «Про виконавче провадження» щодо винесення постанови про відкриття виконавчого провадження та не дотримання засад виконавчого провадження.

Згідно висновку службового розслідування, було допущено знищення речових доказів, які відносяться до вилучених з обігу товарів, а саме тютюнових виробів, без наявності будь-яких правових підстав, що свідчить про перевищення державними службовцями їх службових повноважень.

Органи державної виконавчої служби не уповноважені знищувати речові докази у кримінальній справі.

Дисциплінарна комісія з урахуванням результатів службового розслідування дійшла висновку про те, що дії начальника Ковельського міськрайонного відділу ДВС та його заступника є такими, що вчинені ними з перевищенням їх службових повноважень.

В даному випадку тютюнові вироби не були «майном конфіскованим за рішенням суду», а йшлося саме про знищення речових доказів у кримінальному провадженні № 42018031110000010.

Окрім того, Ковельський міськрайонний суд від 02.07.2019 р. не зобов’язував відділ виконавчої служби знищувати речові докази – тютюнові вироби, а ухвалив доручити організацію проведення знищення.

Дисциплінарне провадження здійснювалося у відповідності до редакції закону від 28.11.2019 р. «Про державну службу», що діяла до внесення змін згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади».

Волинський окружний адміністративний суд у задоволенні обох позовів до Головного територіального управління юстиції у Волинській області відмовив.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)
  1. Щось мені здається що нічогісінько там знищено не було… а все було інсценовано а по факту палили якісь порожні картонні коробки… і «чесні», «прекрасні» і «невинні» посадовці нічогісінько собі не брали в «кишені»… але ж такого бути не може , такого ж не буває в нас…

  2. Якби були виявлено, що тютюнових виробів у кількості 11 210 пачок «Marvel» різних марок не були знищені, а десь “всплили” в подальшій реалізації чи використані, то можна було б говорити про зловживання. Однак, такого не встановлено. Тому ці звинувачення є безпідставними. Що виконавчій службі доручалось лише здійснити підготовку до знищення тютюнових виробів, а виконавці без піготовки їх знищили і ставити це їм у провину про перевищили службових повноважень і звільняти, виглядає досить абсурдно. Можливо ця підготовка для знищення необхідна була для прокуратури, щоб можна було їх розкрасти ? А тут виконавці без підготовки взяли та зразу все знищили.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X