У Ковелі вшанували пам’ять Тараса Шевченка

22.05.2023 о 15:23 · 2 хв читання

Сьогодні, 22 травня, ковельчани прийшли до монумента Кобзареві, щоб вклонитись його пам’яті. Саме в цей день 162 роки тому відбулося перепоховання Тараса Шевченка.

Про це повідомляє Ковельська міська рада.

Шевченко помер у віці 47-ми років у Санкт-Петербурзі, там же і був похований. Його друзі та шанувальники перевезли його прах в Україну й перепоховали на Чернечій горі біля Канева, як і за життя заповідав поет – «Як умру, то поховайте мене на могилі, серед степу широкого на Вкраїні милій…».

І ці слова Тараса звучали на різних мовах – польській, англійській італійській, хорватській, болгарській. Його «Заповіт» та інші його найвідоміші твори читали талановиті учні ліцею імені Олени Пчілки.

Перед присутніми також виступив міський голова Ігор Чайка.

Велике спасибі колективу ліцею імені Олени Пчілки за літературно-музичну годину, присвячену пам’яті Тараса Шевченка. Сьогодні, в час війни, дуже важливо об’єднуватися – зокрема, і навколо постаті нашого Генія. Бо Шевченко – то є Україна. Його твори звучали так сильно, проникливо, ніби написані вони про наше сьогодення.

Шевченко хотів бути похований у рідній Україні. Це його прохання здійснили. Великий Кобзар спочиває на Чернечій горі. А ми тим часом виконуємо другу частину його славного «Заповіту».

Фото Ковельської міської ради

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X