У Ковельському районі збільшилася популяція хижаків: вовки загризають козуль та домашніх псів

20.01.2024 в 12:09 · 3 хв читання

Жителі сіл Ковельського району потерпають від хижих тварин, популяція яких з початком війни значно збільшилася.

Ще років зо п’ять тому сіроманців рідко бачили у лісах області. Нині їхня кількість на прикордонні суттєво зросла, – повідомляє інформаційне агентство «Волинські новини».

Голова Любомльської районної організації українського товариства мисливців та рибалок Олександр Мікульський каже, що збільшення популяції вовків спровоковано кількома чинниками.

По-перше, Польща заборонила їх відстріл. Відповідно, кількість вовків у них зростає. А з Польщі вони мігрують до нас – перед народженням малят вовчиця зазвичай веде зграю у нове місце. Волинські ліси тепер ідеально підходять для виведення потомства – з початку повномасштабної війни полювання у нас заборонили. У лісах тихо, кількість дичини зросла. І бобрів, які вважаються першою здобиччю в харчовій ланці вовків, розвелося дуже багато

– говорить він

Ще гірша ситуація у селах на кордоні з Білоруссю. Наприклад, у Самарівській громаді на Ковельщині люди не лише переймаються безпекою домашніх тварин, а й бояться за власні життя.

Вовки у наших лісах з’явилися влітку. Їх помітили односельчани, коли їхали підводою на город. Вовки переходили з одного лісового масиву на інший. Узимку, коли випав сніг, вони роздерли за селом козулю. А на одному з хуторів загризли пса

– розповідає Людмила Гурич

Недавно, стверджують у Самарівській громаді, в лісі поблизу хутора Бродятине бачили п’ять вовків. А якогось дня почули постріли. Селяни кажуть, що тоді застрелили двох сіроманців – вовка і вовчицю.

Головна спеціалістка відділу мисливського господарства, полювання та рекреації Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Оксана Пудловська пояснює, що до повномасштабної війни регулювати кількість хижих тварин за наявності відповідної ліцензії та відстрільної картки мали право і мисливці.

Зараз полювання заборонено законодавством, і відстріл проводить лише єгерська служба. Згідно зі статистикою, кількість вовків у Волинській області зростає. Наприклад, у 2020 році їх було 34, в 2021 і 22-му – вже 39, а минулоріч їх стало 44. 2022 року в області відстрелили 18 вовків, 2021-го – 20 особин, роком раніше – вісім

– каже вона

Окрім сіроманців, чималої шкоди приватним господарствам волинян завдають і лисиці. З кожним роком їх стає все більше. У 2023-му їх налічувалося 2714 особин. Це на сотню більше порівняно з позаминулим роком. Руді хижачки тепер не лише вільно гуляють селами і викрадають домашню птицю. Минулоріч їх бачили і в обласному центрі. Як стверджують фахівці, лисиця є основним переносником такого небезпечного захворювання, як сказ. Хворий звір втрачає страх і нападає на свійських тварин. Причому не лише на собак і котів, а й на велику та дрібну рогату худобу.

Головний спеціаліст відділу організації протиепізоотичної роботи управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області Сергій Войтюк радить господарям домашніх тварин щорічно їх вакцинувати. Щодо самих лисиць, то з 2012 року брикети з вакциною в області розкидали з гвинтокрилів. Нині з початку війни це робити заборонено. Тому 2023-го брикети з вакциною проти сказу фахівці Держпроспоживслужби розкидали у Луцькому районі вручну. Нинішнього року таку ініціативу планують поширити на всю область. У прикордонних з Білоруссю районах зроблять це після погодження з військовими адміністраціями.

До слова, також в області щорічно проводять відстріли лисиць. Згідно зі статистичними даними, 2020 року мисливці та єгерська служба добули 1200 тварин, 2021-го – 1533. Після початку повномасштабної війни єгері відстріляли 883 лисиці.

Людмила ПРИЙМАЧУК

Поділитися

Більше про

Коментарі

Показати коментарі (5)
      1. Мисливці лобіюють своє хобі через такі статті. Шкода, що люди так легко ведуться на маніпулювання.

  1. Кілька відео в ютубі з камер відеоспостереження, як вовки роздирають собак в своєму дворі. Подивіться і напишіть, чи шкода було б свого чотириногого друга.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X